Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri egy 4k tv-t lecserélni...

Megéri egy 4k tv-t lecserélni egy qledre?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom h a qled is 4ks de van egy lassan két éves Samsung 4k tvm amit szeretek. Nyilván 4k tartalom meg annyira nagyon nagyon sok nincs de érdemes lenne beruhazni egy nagyobb képernyős qled tvre vagy ez már tényleg butaság?

Hetkoznap nem sokat szoktam filmezni mert nincs rá idő este van kicsit bekapcsolva de hétvégén szeretek egy egy filmet megnezni. Ha ez az egész csak penzkidobas nem dobom ki a pénzt rá. Ráadásul 43'tol nagyobb Max a falon férne már el és konzolom nincs. Nyilván ha falon lenne messzebb is lenne tehát legalább 130 centi körüli kellene.



2020. márc. 8. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Lcd tévét lcd-re cserélni nem előrelépés.
2020. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Lcd tévét lcd-re cserélni nem előrelépés."


Hasonló a véleményem többnyire. Nyilván egy QLED valamennyire kifinomultabb, de több a marketing mögötte mint a technológia.

2020. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem nemrégóta van egy OLED tv, ami 65"-os. Nem is az oled az ami a ficsör bene, hanem a képjavító technológia. A sima full hd műsor akár 1 méterről is toszta éles káp látványát adja. Ha apró betűs felirat is van a képen, azon látszik, hogy kevesebb az információ a káp amyagnan, de a képi infót annyira valószerűen feljavítja, hogy aéig lejet különbséget tenni a fullhd és a 4k káp között.

Az esti híradó vagy a filmek, a bármilyen kpanyag hiheyetlen minőségben nézhető 4k felbontáshooz metévesztően hasonló minőségben.

Az, hogy 1 méterjez közeli távolságból is hihetetlenül éles és részleyes a kép, már magáért beszél.


Ez egy LG 65c9pla oled tv és 650e ft volt az ára a Médiamarktban.


Viszont láttam az Auchanban hasonló méretű tv-t működni, hát az vaéami csapnivaló épet mutatott. Igaz, annak kb 420e Ft körül volt az ára, vagyis abban nem a legújabb videó kápfeldolgozó rendszer működött. Ezen nagypn sok múlik.

2020. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mobilon írom és nagy az ujjam és aprók a betűk. Nem mindig ott ér le ahol a betű van és gyorsan írtam. Bocsánat az elütsekért.
2020. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!