Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Normális LCD LED TV-t milyet,...

Normális LCD LED TV-t milyet, ami tartós is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 év üzem után egy nagy fekete folt jelent meg a Panasonic LCD TV-m képén, és a szerelő szerint minimum 40-50 ezer lenne a javítása. Szóval nekem ez így egy bazinagy csalódás, már kb 1 év után kezdtek fakulni a színek rajta. Most behoztam a sufniból a Videoton Super Color-t és megdöbbenve látom, hogy ennek még mindig élénk színei és "fényes" képe van, holott 10 éve be sem volt kapcsolva, persze nem fullHD. Az LCD előtti tévét kinyírta egy közeli villám. (jó, hogy eltettem a régi videomagnót, mert az RF kimenetéről tudom használni a MindigTV-s beltérit is Scart-al) Milyen tv-t javasoltok? Ne Smart TV legyen, csak az eredeti funkcióját tudja, de azt normálisan.

2020. márc. 11. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 2006-ban vettem egy 82 centis JVC-t, persze az még nem LED-es háttérvilágítású, de nálam 10 évet ment, mikor le lett cserélve, de csak azért mert nem ment a gyerekek Xbox-ával (HDMI-jét kinyirta a PC-m), de egyébb baja nem volt, és az egyik ismerősnél még mindig megy.
2020. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább egy jó monitort vennék tv helyett...
2020. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gabesz147 ***** válasza:

Nekem egy 8 éves Sharp 81 cm-es van, csak LED-es.

A tápegységre egyszer áldoztam, 3 éve, volt aki azt mondta, ne javíttassam, de még mindig szépen szuperál. A JVC-t nem reklámozzák annyira, mint a Samut és az LG-it.

Azóta JVC-ből is van LED-es.


[link]

2020. márc. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gabesz147 ***** válasza:
Még annyit, hogy ma már kevés, ahol nem erőszakolják rád a SMART okosságot, de nem muszáj használni ezt a részt, úgy gondolom.
2020. márc. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gabesz147 ***** válasza:

Összevissza írkálok itt hajnalban :-), JVC-it linkeltem be az előbb, azok is jók, de nekem Sharp van,

ezeket is nézegesd,

[link]

2020. márc. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A JVC cég eladta a Tv üzletágát. Már nem az a minőség, mint ami régen volt. Én kb. fél áve vettem egy kb. 60 ezres JVC "tepsi" TV-t. A képe elég jó, de a hangja "kvartyog". Olyan, mintha kezdene kimenni benne a hangszóró.


Azért vettem ilyen árkategóriában, mert a nyári villámnak tönkretenni jó ez is. Az előző púpos tv-mbe is beleszorult volna más pár ezer ft, mert állandóan kikapcsolt.


Szóval ezektől a csili-villi tepsiktől nem kell csodát várni. Ami dolgokat most extraként árulnak (szép kép, jó hangzás stb.) a gyártók, azokat a dolgokat pár évvel-évtizeddel ezelőtt alapból tudták a púpos tv-k.


Talán a Samsung és az LG márkák azok, amelyek most nagyon mennek......de ha minőséget szeretne az ember venni, akkor jó mélyen bele kell nyúlnia a zsebébe.

2020. márc. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!