Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A szinusz hang valójában nem...

A szinusz hang valójában nem is az?

Figyelt kérdés
Elvileg a hangszórón eső feszültség duplázásakor a teljesítmény négyszeres lesz, tehát a hanghullám függvénye gyakorlatilag az audio jel nényzete. Ha így van, miért halljuk mégis tisztának a szinuszjelet? Vagy a szinuszfüggvényen nem is látszana a nyégyzetre emelés/gyökvonás?

2020. márc. 20. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fújj bele egy csőbe, az színuszos hangot ad. Ha olyat hallasz a hangszóróból, akkor az is.
2020. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
a szinusz egy hullámforma, ami a legegyszerűbb, felhang mentes hangot generálja. A fülünk pedig nem egy precíz, tökéletes mérőeszköz, nem biztos, hogy észrevesszük a kisebb torzulásokat.
2020. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Wadmalac ***** válasza:
76%

Ha jól értem, te arról beszélsz, hogy az adott jel AMPLITÚDÓJA nő meg.

Attól az még szinuszos.

2020. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha csökkented, ha növeled az amplitudóját, a sinus sinus marad. A hangsdzóró teljesítménye négyszeres lesz kétszeres feszültségnél, de ez csak azt jelenti, hogy a hangnyomás is a négyszeresére fog nőni.
2020. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

"tehát a hanghullám függvénye gyakorlatilag az audio jel nényzete."

...és mivel hang = audio, ebből következően a hanghullám függvénye a hangjel négyzete.

Egyéb hülyeséget gondoltál még kérdezni?

A szinuszjel négyzete egy négyzet?

Nem hiszem el...

2020. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, honnan szedtétek az amplitúdót, ilyesmiről nem is volt szó.

Szervizmérnök úr: Most vesztetted el a hitelességedet, tőled aztán tényleg nem ilyen választ vártam.

Talán nem volt egyértelmű a kérdés. Arról van szó, hogy pl egy 1 ohmos fogyasztón 1 volt hatására 1A áram folyik, vagyis 1W a teljesítmény. Ugyanerre a fogyasztóra 2V-t kapcsolva már 2A lesz az áram, tehát 4W a teljesítmény. Tehát a feszültség és a teljesítmény közötti összefüggés nem lineáris. Tehát ami a feszültséget nézve szinusz, az a teljesítménynél szinusz a négyzeten. A levegőben terjedő hanghullámokat pedig elvileg a teljesítmény változása határozza meg. És ez a kérdés, hogy akkor miért mégsem?

2020. márc. 20. 21:42
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Mielőtt bármit leírsz, egyeztesd. Legalább saját magaddal.

Ezt írtad:

"Nem tudom, honnan szedtétek az amplitúdót, ilyesmiről nem is volt szó."

Pedig a kérdésben ez volt:

"Elvileg a hangszórón eső feszültség duplázásakor... "


Te megnövelted a hangszóróra jutó váltakozó feszültség amplitudóját a kétszeresére. Ennyi. SZervizmérnök hitelessége pedig csak nőtt, nem veszett el. Felmérte, hogy az idő másra is jó, nagyképű arcoskodó hülyére kár vesztegetni...


Olyan részletekbe most ne is menjünk bele, hogy a hangszórón, mivel induktív, nem fog egybeesni a feszültség és az áram fázisa,az áram késik a feszültséghez képest, aztán kicsit még beljebb mész az erdőbe, és számolhatsz vektorosan...

2020. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"nagyképű arcoskodó hülyére" El lehet gondolkodni ezek után, hogy ki is az.

Én kultúráltan felvetettem egy témát, azt remélve, hogy kapok értelmes magyarázatot hozzáértő emberektől, akik legalább a kérdés lényegét képesek felfogni. Ehelyett mit kapok: "A szinuszjel négyzete egy négyzet?"

Az első néhány embernek köszönöm, akik legalább normális stílusban próbáltak segíteni.

2020. márc. 20. 22:38
 9/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
62%

Pedig több értelme van, amit írtam, mint a kérdésnek.

"Ha így van, miért halljuk mégis tisztának a szinuszjelet?"

Amikor például egy erősítőt túlvezérlünk, a szinusz csúcsait vágja (mert kifut a tápfeszültség tartományából), erre mondjuk, hogy négyszögesíti, torzítja a jelet.

Amikor azt mondod, hogy nem tiszta --> torzít.

Ez persze így is hülyeség a kérdés vonatkozásában, nem releváns, meg a torzításoknak is nyilván van sok más formája is.

A kérdéssel az a gond, hogy egyáltalán nem fejezi ki azt, amit a #6-ban kifejtettél, hogy mégis, mire gondolsz.

Semmi jogalapod másokat hibáztatni azért, mert felteszel egy értelmetlen rejtvényt, amit nem lehet kitalálni. Mert te nem tudtad elsőre megfogalmazni.

Utána jön az, hogy végre megértettük, mire célzol, csak sajnos az attól még nem lett nagyobb okosság.

2020. márc. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A feszültség és az áramerősség együtt változik, ha a terhelés állandó. A teljesítmény itt az első esetben 1 alma szor 1 körte, a másodikban 2 alma szor 2 körte. A kettő közt félúton másfél alma szor másfél körte. Kiemelheted a szorzót, vágod? Lineáris változás.
2020. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!