Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MindigTv - újrahangolás után...

MindigTv - újrahangolás után az LCD TV csak 32 digitális adót talált, pedig előtte még 90valamennyi volt (a legtöbb amúgy kódolt volt, de a listában benne voltak). És ezt a 32-t is most nem sorrendben adta ki.28 után a 35 jön. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rontottál el semmit. A Mindig TV Extra esetében technológiaváltás zajlik, a korábbi DVB-T szabványról első lépésben DVB-T2 szabványra állnak át, majd a tömörítés is meg fog változni H264-ről H265-re.


A tévéd valószínűleg régebbi típus és nem tudja a DVB-T2-t, így két multiplexszel kevesebbet tudsz nézni. Legkésőbb szeptember után már csak az A és a B multiplex marad DVB-T rendszerben, amin az állami csatornák érhetők el a régebbi DVB-T rendszer vételére alkalmas készülékekkel (tévék, set-top-boxok). A többi ingyenes csatorna vétele egyelőre bizonytalan, az is lehet, hogy DVB-T2-ben lesznek kódolatlanul elérhetők, de az is lehet, hogy az ingyenes kínálat részét ősztől már csak az állami tévék és az esetleges helyi tévék képezik majd.

2020. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor új dekódert kell vegyek?
2020. márc. 23. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van Mindig TV Extra előfizetésed elvileg már meg kellett volna kapnod ingyenesen, de csak használatra, szóval az előfizetés megszűnése esetén vissza kell adni.


A Mindig TV ingyenes csomagja marad DVB-T, így az állami tévék a jelenlegi tervek szerint még legalább 10 évig DVB-T rendszerben fognak sugározni, így azokat a jövőben is tudod fogni.


Szerintem érdemes kivárni a szeptembert, hogy mi lesz a vége a dolognak, marad-e a másik 6 csatorna is kódolatlan valamilyen formában és akkor beruházni esetlegesen új eszközre, ha igen, de azok DVB-T2-ben fognak sugározni.

2020. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem..

Vagy 3 hónapja a MindigTV info csatornáján információ jelent meg az átállásról.

És egy szöveg: Ha csak a hangot hallod, akkor a te TV-d nem alkalmas az új rendszerre.

Felhívtam a megadott telefonszámot, megadtam adataimat és kb. 3 hetre kaptam egy SetTop boxot, ingyen és bérmentve, azóta azt tudom használni és minden fizetett csatornám megvan.

2020. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Te milyen előfizető vagy?
2020. márc. 23. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig TV alapcsomag..

Van minden szobában műholdvevő is, csak az OzonTv miatt fizettem elő, családtagnak kellett..

Amúgy van 2 tuneres műholdvevőm is (SAT+földi), azzal jött az új kódolás, de csak egy kártyahely van benne, ezért nem választottam azt az utat.

HEVC vagy H265 jelzéssel illetik az új kódólást hardveresen tudó készülékeket.

A jövőben úgy tudom az ingyenes csatornák jönnek régi kódolással is talán az A multiplexen, a többi nem ott fog jönni (ma még nem végleges az átállás, nincs befejezve).

2020. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!