Ismertek olyan (e-inkes) e-book olvasókat, melyek szerfelett hasonlítanak a hagyományos könyvekre? Nem olyan fakó a kijelzőjük, hanem szép (teljesen) fehér és megvan benne a Times, vagy a Plantin betűtípus.

Figyelt kérdés

Méret: elég a hagyományos könyvoldal méret, nem szükséges nagyobb.


De tényleg legyen a lehető legkönyvszerűbb! Az lenne a hab a tortán, ha a reader anyaga sem műanyagszerű lenne. Bőr, fém, édes mindegy.


Ár nem számít. Minőség viszont (végre már) legyen.



2020. márc. 26. 20:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Úgy értem, a meseszép fehér háttérszínt még a mobiljaim is csodás fehérként adják vissza, egy rahedli reader háttere meg fakó. Már-már piszkos.

Nem fakó lapokkal teli regényekhez szoktam hozzá. :)

2020. márc. 26. 21:07
 2/12 A kérdező kommentje:
Emberek... Jöjjenek végre, záporozzanak a válaszok!!! :)
2020. márc. 27. 09:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ebook-gyártók az eInk cég kijelzőire vannak utalva, és nincs nagy választék, inkább csak méretben és felbontásban. Nem tudom, te mit találtál fakónak, de szerintem az utóbbi években használt Carta panel szerintem teljesen fehér, tudtommal szinte mindegyikben ilyen van, a legdrágábbakban is.

"elég a hagyományos könyvoldal méret, nem szükséges nagyobb." - az mekkora is? Nálam kb. 10" átlójú könyvek vannak, egy ekkora eszköz pedig jóval drágább, mint egy mondjuk 6"-es. Van egy pár (tudtommal) alumínium eszköz, de neked kell bogarászni a leírásokat pl. itt:

[link]

Aztán vehetsz pl. bőrtokot, akár olyat, ami könyvnek néz ki. Times (-szerű) betűtípus szerintem mindegyikben van. Nézegess videókat.

2020. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Fakó. Sajnos. És a fakó nem meseszép tiszta hófehér.


Remélem ezen a két képen látszik a különbség. Ezért írtam, hogy még egy mobiltelefonon is látszik a szép fehér háttérszín, egy E-Book reader meg (még egy drágább modell is) piszkos.

Fakó.


[link]


[link]

2020. márc. 27. 18:27
 5/12 Szirty ***** válasza:

Többet akarsz mint amennyit ez a technológia jelenleg nyújtani tud.

Minden megoldásnak van előnye és hátránya. Mind a kettővel együtt kell élni!

2020. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Te mégis milyen könyveket olvasol? Hófehér lapja csak tankönyveknek van. A szórakoztató irodalom lapjai mindig a halvány bézs kategóriába esnek.
2020. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"még egy mobiltelefonon is látszik a szép fehér háttérszín"

Te most a saját fénnyel világító telefont hasonlítod össze egy ráeső fényben dolgozó könyvolvasóval? És egy regény lapjai tényleg nem hófehérek.

2020. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De azok. Nagyon szép tiszta fehérek. Nem tudom még csak elképzelni sem mégis milyen könyveket forgathattok ti...


Amúgy utolsó amennyire én tudom, régóta léteznek már háttérfényű E-book readerek. Azoknak sem szép tiszta fehér a kijelzője.


Lehet - sajnálatosan - ötösnek lesz igaza...


Pénz nem lenne akadály, mit megadnék, ha létezne végre szép hátterű reader is.

2020. márc. 27. 20:25
 9/12 Szirty ***** válasza:
100%

"Nem tudom még csak elképzelni sem mégis milyen könyveket forgathattok ti..."


Nos nem szeretnék én erről vitát nyitni, de leírom mint tényt:

Elővettem 10 véletlenszerűen kiválasztott könyvet a polcról. Egyik papírja sem fehér. Közel sem. Inkább a kartonpapír színére emlékeztet...

De ettől még akarhatsz fehér readert...

2020. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én meg pontosan tudom (meglehetősen furcsa lenne ha nem így lenne) milyen papírból álló regényeket forgattam mostanság.

Mint a mobilom mesebelien szép fehérje, mind pontosan ilyen fehér volt. ;)


Éppen ezért szeretnék olyan (háttér) színű E-book olvasót, amit egy kevesebb, mint 100.000 forintot érő mobil is "tud" (nyújt már jó ideje; 10-20 éve), hogy egy szintén nagyon nem olcsó reader is nyújtson már, igazán.


Nem tudtam, hogy egy drága terméktől ez ilyen nagy kérés. :)

2020. márc. 27. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!