Adott egy 2x80W (8 ohm) teljesítményü erősítő, szeretnék rákötni 4-8 Ohmos ládát, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos a Sony erősítő 2 x 80 W sztereó (8 ohm), ez van a leírásában, a láda viszont egy régebbi láda, annak a leírásában ez szerepel:

Continuous load: 56 W

Music load: 75 W

Impedance: 4 - 8 ohms


Nem agyon hajtani szeretném én, hanem normális keretek között zenét hallgatni, lehet bérminek baja, ha össze dugom őket?



#Sony #erősítő #bang olufsen
2020. márc. 30. 20:43
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4-8 ohmos sugárzó az egy vicces dolog, nekem is okozott egy kis meghasonlást, mert évtizedekig volt olyan kényszerképzetem, hogy egy hangszóró lehet 8 ohmos, lehet 4 ohmos is. Ha nem is pontosan, de nagyjából legalább.

Kettő egyszerre nem lehet.

Azután elkezdtem utánanézni a külföldi oldalakon és kiderült, hogy az amerikai típusú idióta vásárlók kedvéért vezettek be a gyártók egy ilyen fogalmat, amivel azt igyekeznek szemléltetni:

- Figyelj ide, te ostoba, ezt a 4-8 ohmos hangszórót megveheted akkor is, ha az erősítődre 4 ohmos kell, de akkor is, ha 8 ohmos kell.

Hogy mennyi valójában? Egyes értesülések szerint 8 ohmos, hiszen azt lehet kötni bármelyikre, legfeljebb a 4 ohmra méretezett kimenetet kevéssé terheli.

Más információk szerint 6 ohmos középút, ami ide is jó, meg oda is jó.

2020. márc. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na én most kerültem ezzel erdőbe :D

Egy Dán hangfalon szerepel ez, és telejsen elvesztem, de végül rájöttem, pénteken elviszem az erősítőt és kipróbáljuk vele, hogy szól, ha müködik döfi, ha nem, akkor nem :D

2020. márc. 31. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!