Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfal összekötése ezeket hova?

Hangfal összekötése ezeket hova?

Figyelt kérdés

Sziasztok adott 2 hangfalam melyet erősítőbe kötném.

Az alap piros fekete kábel van rajtuk ezekkel tisztában vagyok.

Viszont van rajtuk 1 kék és 1 szürke kábel is.Ezek mi célt szolgálnak hová köthetőek?



2020. ápr. 10. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan oda, ahova a pirosat és a feketét. A szürke megy a piros mellé. Duplázzák a kábelt, így több áram tud folyni az erősítő és a hangszóró között, ez nagy teljesítmény mellett jobb hangzást eredményez.
2020. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.Külön kábellel kell elvezetni az erősítőhöz ezek szerint ha jól értem?
2020. ápr. 10. 09:39
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ne vicceljünk, ez nem az a kategória, amin brutális áramok mennek:

[link]

Csak külön kivezetik a mély és magas hangszórókat, amit a hozzá tartozó készülék:

[link]

Külön-külön hajt meg. Ebben például egy 4 csatornás végfokozat van, de van olyan is, ahol 2.1 rendszerben a mélysugárzókat egy közös végfok hajtja meg.

Ha viszont a hangdobozban a magassugárzó nincs leválasztva legalább egy kondenzátorral és te ráküldöd a mélytartományt, ezzel ki is nyírtad rögtön.

2020. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1: Ne beszélj már sületlenséget. Akkor ennyi erővel vastagabb kábel, nem?

Inkább az lehet, hogy külön van a mély és magas hangszóró csatlakozása, így aktív szűrővel külön erősítővel IS lehet hajtani. Csak az a fránya típusszám ugye megint titkos...

2020. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, lassú voltam :)
2020. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!