Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit lehet tenni ha nem jó a...

Mit lehet tenni ha nem jó a felbontás az új videókártyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy problémám :/

A régi jó bevállt R7 260x-es videókártyámat lecseréltem egy Asus GTX 1050TI-ra és akármilyen felbontást állitok be, nem látszik a fele kép :(

De viszont a régi videókártyámnál az R7-esnél is volt egy ilyen gondom de annál a Radeon beállitásoknál a kijelzőnél volt egy ilyen lehetőség:

[link]


és ezzel megoldodott a probléma hogy felvettem 5%-ig és igy beállitotta normálisan, játékoknál is normális képfelbontás volt alapból 1920as felbontáson hozott fel minden játékot de ennél a 1050Ti-nál nem tudom mi lehet a probléma nem tudom sehogy se beállitani hogy 1920x1080-as felbontással is normális legyen a kép (de semmilyen felbontással se). Egy Toshiba 37C3003P - 37 "-es LCD TV - szélesvásznú - 720p-s TV-t használok HDMI kábellel már régóta monitornak is egyaránt és eddig nem volt ilyen problémám mig beleraktam a 1050TI-t



2020. ápr. 11. 13:05
 1/6 Szirty ***** válasza:
100%

Állítsd a felbontást a TV-nek megfelelő 720p-re.

Semmi értelme 1080p-t beállítani.

2020. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mr. V. ***** válasza:
100%

Fel van rakva a GYÁRI driver, ami szoftvert is tartalmaz, vagy csak a butított MS Update féle driver van fent? Ha ez utóbbi, akkor az a baj.

Gyári driver esetén kell legyen eltolás és egyéb hasonló beállítási lehetőség, sőt akár egyéni felbontás megadása is (Intel esetében van ilyen).

2020. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

[link]



hogy tudod a 1366*768 ast (ami nem szabvanyos 720p magasabb)

1080p n hasznalni?

valoszinu nem all be annyira maga a TV ugysem igy feleslegesen ad ilyen jelet

ha ennyit tud akkor ezen kellene hasznalnod amit ir 768p (1366 szeleseg)


valoban ted fel hivatalos legfrissebb drivert nvidia oldalarol


erdemes elotte mindent letorolnod


ne olyan beallitasojhoz probaljon igazodni mint regebbi kartyadnal volt

2020. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

tv n nem lehet allitani?

nem lehet tehat hogy tv tolja el kepet?


mert ilyen nem kellene hogy legyen...

persze lehet gyari hibas,

2020. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnso még mindig nem oldodott meg a probléma, azért használom ezen a felbontáson mert a régi videókártyámnál is Hdmi-n keresztül ez volt a legjobb felbontás ami igazodott a tvhez, beleraktam újra a 1050TI-t friss win 10et is raktam fel de a képfelbontás akkor se az igazi, mert az asztal teteje már nem látszódik a tv-n :/

Igy látszódik most a kép: [link] és rajta van az a beállitás is mint amivel a régi videókártyám ment ycbcr444 de az a beállitás rajta azon a képen amit legelsőnek belinkeltem amikor feltettem a kérdést

2020. ápr. 15. 21:53
 6/6 A kérdező kommentje:
ismétlem azért használom ezen a felbontáson mert csak ezzel a felbontással megy normálisan HDMI-n keresztül, hiába veszem le 720-ra ha fele kép nem látszik meg az ikonok is bazi nagyok, a régi videókártyámnál nem volt ilyen gond mert a HDMI méretezésnél felvettem 5%-ig és az egész felbontást megigazitotta, itt meg csak ez van de ezzel meg nem érek semmit se mert nem igazitsa az Asztal méretéhez és felül elég sokminden lemarad :/ [link]
2020. ápr. 15. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!