Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért homályosodnak be ilyen...

Miért homályosodnak be ilyen gyorsan a lencsék? Oculus Rift S

Figyelt kérdés
Egy ideje iszonyatosan gyorsan homályos lesz a kép. Beat saber közben, kb 2 perc alatt. Régen 2 óra játék után, bele is izzadhattam, nem lett homályos. Most pedig a semmitől is... Ötletek?

2020. jan. 24. 13:13
 1/2 anonim válasza:

Nekem is van Oculus Rift S-em és homályos képet ad. Ez sajnos a videókártya minősége miatt van, így a képminőség is csökken a megfelelő FPS biztosítása érdekében.


Egyik ötletem az csak annyi, hogy nem jól illeszted a fejedre a headset-et, a lencsék közepe nem a pupilláid közepére néznek. Ezt próbálgasd hátha csak ennyi.


Ha mégis szoftverhiba van, a lehetséges megoldás:

keresd a következőt a gépeden:

Oculus>Support>oculus-diagnostics>OculusDebugTool


Futtasd a programot majd írd át a következő értéket itt: Pixels Per Display Pixel Override (első cella)


0 = kikapcsolva 1 = 1-szeres minőségjavítás, 2 = kétszeres minőségjavítás, (1 és 2 közötti értékek is felvehetők)


FIGYELEM: Az értéket a videókártyád minősége szerint állítsd be. Ha túl nagy az érték amit választasz a játék kifagyhat és leállhat. Ez esetben csökkents az értéken.

2020. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én nem így értettem a homályosat. Konkrétan olyan, mintha a rift izzadna, nem pedig én. Egyáltalán nem izzadok, a lencsékről pedig folyik lefele az verejték. :/ Megtiszítottam meg minden, de semmi. Azért ment a zöld kéz. :D Egy gtx 1050 ti éppen elég néhány gyengébb játékhoz. Kb 2 hete kezdte ezt, és megvan vagy 6 hete. Az első 4 hétben semmi ilyesmi nem volt, max akkor, amikor tényleg izzadtam. Furcsa.
2020. jan. 30. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!