Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hol lehet megnezni mekkora a...

Hol lehet megnezni mekkora a számítógép memóriája és elbirna e a jobb Windows t?

Figyelt kérdés
Sajna nem értek hozza használtan kaptam a gépet ,semmi papírja nincs meg
2020. ápr. 16. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A memoria modulon matrican van
2020. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Marmitn a gépház maga? Nincs rajta semmi matrica :(

Most bekapcsolom Windows xp fut rajta de nekem a win7 kellene rà bent is azt hazsnaltam

2020. ápr. 16. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:
feladatkezelő
2020. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajátgép, jobb klikk valahol üresben és tulajdonságok.

Ezen túl gépház... vezérlőpult volt xp-n talán? És olyat keress; hogy eszközkezelő.

2020. ápr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Számít a processzor, illetve HDD sebessége is, viszont egy SSD sokat dobhat az élményen.
2020. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a gépház egy fém doboz a matrica meg a papír vagy műanyag. A memória modulon van rajta.


Vagy pen driverol egy memtestet inditasz kiírja. Vagy. Bios is kiírja, az a leggyorsabb .

2020. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4 köszi így megnéztem!



Nem értek hozza ilyenekhez hogy Bios meg hasonlók aki csak ilyet irt :(

Nem kell semmi extra nekem ra a win 7 és word meg Excel ezeket hazsnalom csak szinte

2020. ápr. 16. 09:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a BIOSba belépni nem atomfizika. :) Indításkor, mielőtt a Windows elkezdene betölteni, nyomkod a Delete gombot a billentyűzeten! Aztán valószínűleg a BIOS nyitóoldalán lesz valami olyasmi, hogy "installed memory". Na, annyi van a gépedben. Kilépni a BIOSból meg nem kell, csak indítsd újra a gépet. :)


#4: Vezérlőpult még a Windows 10-en is van, csak jópár funkciót átszerveztek belőle a gépházba.

Az eszközkezelő meg nem a legjobb hely a RAM méretének kiderítésére.

Start menü, sajátgépen jobb klikk, és tulajdonságok. Ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani. (Bár ez nem feltétlenül ad helyes eredményt, hiszen ha 32 bites a rendszer, akkor semmiképp nem fog 4 GB-nál többet mutatni, de sokszor még annyit sem. Bár nem tartom valószínűnek, hogy egy XP-s gépben annyi RAM lenne.)


Egyébként zárójeles megjegyzés: ha tényleg csak szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre, meg netezésre kell, akkor lehet, hogy egy Linuxban érdemesebb lenne gondolkodni. Igaz, ott nem Word meg Excel van, hanem LibreOffice, de az sem sokkal másabb, és nem lesz vele több kompatibilitási gondod, mint az XP-re telepíthető Office-okkal (ha jól tudom, max. a 2010-es megy fel rá). Emellett sokkal stabilabb, és jobban gazdálkodik az erőforrásokkal.

2020. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm így már értem.

Tényleg buta vagyok hozza bevallom a szgepes dolgokat a volt párom intézte mindig de most egyeudl vagyok és látszik h semmit nem értek hozza.


Igen csak ezekre hasznalom munak miatt

2020. ápr. 16. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!