Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért ilyen lassú a számítógép?

Miért ilyen lassú a számítógép?

Figyelt kérdés

A számítógépen nagyon lassú a böngésző, a proci kihasználtsága is 100%.

Régóta nem használtam a gépet.

Újra lett telepítve és ilyen lassú.

De egy elég régi gépről van szó.

Win 7 van rajta.

Miért lett ilyen lassú?



2020. márc. 26. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:

1000+1 oka lehet.


WinAero Tweakert szedd le, és tanuld ki a windows hülyeségeit, aztán szépen iktasd ki vele ami nem kell a rendszerből.


Mozilla, Firefox, Edge, Explorer, Opera, Safari, mega többi kereskedelmi kaki böngésző mehet a kukába!

Csak Brave browsert használj.

2020. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
valszeg nekiállt frissíteni valamit. akár napikig is csinálhatja.....
2020. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Túlterhelt.

Sokan otthonról dolgoznak és szinte minden iskolás így kapja és küldi vissza a leckéjét.

2020. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
78%

"Túlterhelt. Sokan otthonról dolgoznak"


Szerinted emiatt 100% a CPU terhelése? :)

2020. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem, és a perfom. exe használja a legjobban.



Frissíteni sem lehet a windows t, mert a windows update hibakódot ír ki a keresés közben:

8007000E

2020. márc. 26. 19:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagyis perfmon.exe
2020. márc. 26. 23:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

dcomcnfg -t ird be a futtatásba, a lejövő konzolon kapcsold ki a nem használt szolgáltatásokat, aminek utána tudsz nézni, hogy mi mit csinál, de a magyarázó résznél is van egy rövid leírás róluk.

A perform.exe pl: (kiguglizva) a windows valós idejű hazsnálati élményét irányítja (azaz a csicsát) magyarul a menük animációját, elhalványulást stb hülyeségeket.


Szóval ezesetben simán bemsza sajátgép, tulajdonságokba, megkeresed a rendszer tulajdonságait, aztán a megjelenő ablakon a speciális fülön rámész, arra a részre, hogy teljesítmény, ott lesz egy téglalap alakú gomb amin az van, hogy beállítások, erre rányomsz, majd a megjelenő ablakon a vizuális hatások fülön kiválasztod a lehetőségek közül a "legjobb teljesítmény" opciót. (pipa, vagy pont).


Leokézod, és egy fokkal jobb lesz.



Leírni az összes beállítást nem tudom neked, mert erről külön blogok vannak a neten, pl a dirtywindows nevű magyar blog is ilyen.


Én is amikor új installt nyomok, 3-4 órán keresztül böngészgetem a beállításokat, meg hogy mi micsoda, és kapcsolgatom kia sok hülyeséget.


Ez van sajnos, ez egy ilyen kupac szemét lett a 25 év alatt, amióta az első sor kódját leírták...

2020. márc. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De legalább itt van mit beállítani, vannak menük, van registry..


Egy linux/androidnál, csak "programozással" lehet átmókolni a dolgokat modulonként...

2020. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 27. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!