75hz-s monitoron milyen 30-60fps videókat nézni?

Figyelt kérdés

Szeretnék új monitort venni de laikus vagyok. Arra lennék kíváncsi hogy ha egy 75hz-s monitort vennék akkor az hogyan lenne összhangban a 60-30fps videókkal. Erről nem igazán találtam leírást. Nem csúszik ilyenkor a kép? Nem terveztem 75hz-s monitort venni de nagyon sok van és gyakran ezek kapják a jobb értékelést, ezekről írják hogy szép a képe. Nemtom hogy érdemes-e kifejezettem arra figyelni hogy 60hz-s monitort vegyek. Az az érzésem hogy ez vhogy már meg van oldva csak nem jutott el hozzám az infó.

Egy IPS, Full Hd, 23-24 estleg 27 colos monitoron gondolkodom. Szoktam heti 1-2 órát játszani de a képességeim nem indokolnák a 60hz feletti monitort. Egyébként az rx580 videokártya vinne sokmindent 75 fps-el. Főleg a Hd képarány miatt szeretnék újabb monitort. Szeretek youtube videókat meg sorozatokat nézni, emellett böngészek és olvasok. A munkámnak kis részét végzem számatógépen, ez főleg csak emailezés. Filmezni gyakran az ágyból, elég messziről szoktunk. Ezért gondolkodom a 27 colos kijelzőn is.

Örülök ha minél több minden állítható a tartón pl. magasság dőlésszög elforgathatóság, de ez nem olyan fontos hogy felárat fizessek érte. Gondolkodom azon is hogy később monitor állványt vegyek hozzá.

Szoktam állítgatni a monitor fényerejét és hasonlókat, más beállítást használok játékhoz filmezéshez és olvasáshoz.

Lehet hogy személyesen kéne monitort néznem mert nehéz a leírások és értékelések alapján eldönteni milyen a képe.

Esetleg tudtok nekem monitort javasolni? Nincsenek nagy igényeim, de nagyon szeretek a gép előtt ülni és gondoltam meglepem magam egy szebb monitorral. Úgy érzem sokat lendítene az élményen ha szebb képernyőt nézegetnék.

Még vmi, VA panelekről mi a véleményetek?

Szemet melyik panel típus kíméli a legjobban?

Előre is köszönöm a segítséget. :-)



2020. ápr. 18. 10:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah és az ár sem mindegy, max 50k-ra gondoltam. Azért valószínűbb hogy a 30k-hoz közelebbi összegért fogok monitort választani. Lenne rá több is de nem hiszem hogy enél drágább monitorra szükségem lenne. Még a 21-22 colos monitorokon is gondolkodom. Most 22 colos van és ez is elég nagy, persze ha már újat veszek lehet még nagyobb.
2020. ápr. 18. 11:06
 2/6 Tak ***** válasza:

Én is sokat játszok,nekem is kellett a régi helyett valami,utána néztem,és a javítás-élettartam miatt én ennél kötöttem ki:G2460PF

Bár lehet hogy ez lett volna a jobb megoldás:VG248QE

2020. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tak ***** válasza:

Az FPS-t a videókártyád szolgáltatja,az már más kérdés,hogy mit látsz belőle,mikor törik össze a kép...

Ha keresel villámlás videót,és nem omlik össze a kijelződ,az már jó jel...A felbontást be kell állítani;P

https://www.youtube.com/watch?v=nBYZpsbu9ds

2020. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Hiába 75 Hz-es a monitor, az csak a maximum. Attól még állíthatod a Windows kimenetét 60 Hz-re, ami tökéletes szinkronban lesz a 30/60-as videókkal.

Egyes lejátszóprogramokat be lehet állítani automatikus váltásra is (mármint átállítja a rendszert).

Vagy egyszerűbb esetben lehet kreálni az asztalra parancsikonokat, amivel mindig a kívánt frekvenciára váltasz.

2020. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsó tényleg hasznos volt. Azért mindegyikre ment a like.
2020. ápr. 18. 12:56
 6/6 anonim válasza:

HA szemed egészsége fontos akkor én egy modernebb 144 hz TN panellel szerelt monitort javaslok.Mint például az g2590 px ami az fent javasolt panel újabb verziója. /a 2460 kb 10 éves technológia/. Az olcsó IPS panelokkal rengeteg baj van amiről persze senki nem óhajt beszélni és 60-70 ezerért egy jó TN panelt is nehéz találni nem hogy egy IPS-t. Full hdhoz a 27 col már kevés szerintem maradj 24 colnál.Ha dolgozol és sokat olvasol akkor a legalább 120 hz egyenes kötelező mennyei érzés hogy ez meg egy jó kék szűrűvel a szemem messze nem fárad el úgy mint egy régi vagy /IPS / panel előtt.fontos hozzá tenni hogy akalibrálás és a gyári színprofil telepítés alap hogy szép képet kapjál. Amúgy játékoknál nagyon sokat számít a magasabb képfrissítés. Én már egyszerűen nem tudnék egy 60 hzes monitort nézni sajnos annyira nagy a különbség.

A VA panel egyetlen érdeme hogy az IPShez képest nagyobb a kontrasztja jobbak a feketék rajta,cserébe elég zavaró problémák jelennek meg:kenni a feketéket,nagy teljes bemeneti késedelem /full input lag/,stb...

2020. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!