Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A fejhallgatókra vonatkozik...

A fejhallgatókra vonatkozik elállási jog?

Figyelt kérdés
A tegnapelőtti nap az AQUA-ban vettem egy bluetooth-os fejhallgatót. Természetesen online megrendeléssel, csak én mentem el érte. Azonban itthon kipróbálva elég csalódás volt. A bluetooth-os részénél csak a bal füle szólt, viszont ha rá kötöttem a kábelt akkor minden rendben. Ez most mellékes, mert ilyenkor garanciáztatni vinném el, de őszintén szólva egyáltalán nem tetszik a hangja. A gyári Samsung füles fényévekkel jobb nála. Ezek miatt inkább választanék egy másikat, de a kérdés az, hogy vissza veszik-e és, hogy ez hogyan zajlik. Előre köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 20. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Vissza veszik. Pár éve vettem egy vezeték nélküli thomson fülest, haza vittem és nagyon gyenge volt a hangminősége aztán következő nap vissza vittem mondtam mi a problémám vele ,gond nélkül vissza vették aztán ráfizetéssel lecseréltem egy sony-ra . Amúgy is 3 napig kötelesek vissza venni a terméket ha a vásárló meggondolja magát
2020. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már felpróbáltad, nem:

"Nem illeti meg az elállási jog a Fogyasztót a csomagolásból kibontott és ki/felpróbált olyan testnyílásba (fül, orr) helyezhető (higiéniai) termék, illetve minden olyan termék esetében, amely test nedvvel érintkezhet, azt felszívhatja.


Ilyen termékek:

1. Fül nyílásba helyezhető fülhallgatók.

2. Fejhallgatók szivacs párnával.

3. Olyan fejhallgatók melyek kialakításuk révén felszívhatják az izzadságot, test nedvvel érintkezhet."

[link]


Ezt a kormányrendelet is alátámasztja:

"29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát

...

e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;"

[link]

2020. ápr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül egy alapos bevizsgálás után bevették. Leellenőrizték, hogy mennyire új. De mivel csak egy 20 percet volt a fejemen nem igazán találtak rajta semmit és a csomagolását is ugyanolyan szépen megoldottam, ahogy kaptam.
2020. ápr. 20. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!