KmsRys kérdése:

Mi miatt került a tablet kijelzőjére egy csík?

Figyelt kérdés
Nagyon régi, 7 éves tablet. Asztali órának használom most, mivel arra tökéletes még. Már 4 napja non-stop megy a kijelző, hogy mindig mutassa az időt. Tervezem, hogy az akku helyére bekötök egy 5V 2A tápot (több ilyen videót láttam YouTube-on, hogy így üzemeltették a tabletet) és akkor nem kell félni az állandóan töltés alatt lévő akku felpúposodásától. Most viszont még töltőre téve használom, este még semmi baja sem volt, ma délutánra viszont megjelent egy teljesen egyenes csík a kijelző teteje felé (ha álló pózban tartom a tabletet, akkor az egyik oldalához közel), ami teljesen a kijelző egyik oldalától a másikig megy, és még vibrál is. Bármi is van a kijelzőn, a csík mindig látszik, egyedül a fehér színnél nem látszik. Most szétszedtem, a kijelző csatlakozóját jól megbabráltam ott, ahol a nyák lapra csatlakozik, de semmi, ugyanúgy ott van a csík. Hogyan kerülhetett az oda, és mi okozza? El lehetne valahogy tűntetni? Gondolom ez hardver hiba, de egyszerűen nem értem, hogy mi lett vele az éjszaka folyamán.

2020. ápr. 23. 17:59
 1/2 A kérdező kommentje:
UI: ezt úgy kell értelmezni, hogy egy pixel sor csak egy vibráló csíkot mutat, ami teljesen végig van a kijelzőn
2020. ápr. 23. 18:17
 2/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Az LCD hibája, bárkivel előfordulhat, még akkor is, ha vigyázott rá, nem áztatta be stb.
2020. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!