Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha az Aliexpressen keresztül...

Ha az Aliexpressen keresztül vásárolok és uniós országból kérem a szállítást, kell vámot fizetnem?

Figyelt kérdés
Pl. Spanyolorszàgból

2020. ápr. 27. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Nem.


[link]

2020. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 27. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg nem.

Gyakorlatilag meg lehet. Tavaly én rendeltem egy gépet Hollandiából, váráslásnál ki is választottam, hogy onnan jöjjön. Onnan is jött, holland nyomkövetési címet kaptam, és kb. 1,5 hét alatt ide is ért az országba. Akkor néztem nagyot, mikor megjött a levél a Postától, hogy vámkezelés alatt van a termék és hogy döntsem el ki fogja elvégezni a vámkezelést. A 27% Áfát + a vámkezelési díjat is ki kellett fizetnem, mert nem az számít a Posta szerint, hogy honnan küldik a terméket, hanem hogy honnan származik (ami meg Kína). Akitől rendeltem cég, valószínűleg olyan becsületes volt, hogy mikor megérkezett Kínából a termék a holland raktárukba (már valószínűleg a rendelésem előtt hónapokkal), akkor nem vámkezelték, ezért mikor beérkezett Magyarországra a termék, akkor arra úgy tekintettek, mint ami Kínából jött volna, mert nem találtak rá bizonyítékot hogy átesett volna már vámkezelésen.

De aztán lehet hogy csak a Posta szemétkedik. Egyik kollégám nemrégen rendelt Németországból egy PC-hez csatlakoztatható mérőrendszert, 200€ köröl volt az ára. Ebben az árban benne volt a német adó (tehát biztos átesett már vámkezelésen a termék), ennek ellenére megfizettették volna vele mégegyszer itthon is az áfát + a vámkezelés díját. (Végül nem ment bele, vissza lett küldve a termék Németországba, majd aztán beszerezte más forrásból.)

2020. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!