Miért írja ezt ki?

Figyelt kérdés
Szóval a Total Commanderben, mikor átváltok az egyik oldalon a D-re, akkor azt írja hogy hozzáférés le van tiltva. Alatta ott van két opció: ok, vagy rendszergazdakénti belépés. Ha a rendszergazdásra nyomok, akkor be tudok lépni, viszont ezelőtt soha nem dobott fel ilyen ablakot, csak átváltottam a D-re és kész már bent voltam. Valahogyan nem lehet kiszedni ezt a rendszergazdás dolgot, hogy ne kérdezze meg minden alkalommal?

2020. máj. 2. 11:33
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

A win saját használatába vette a meghajtót, mivel NTFS a fájlrendszere, ezért megtehette.

NTFSAccess.exe nevű programra keress rá a neten, majd abban jelöld ki a D:\ meghajtót és nyomd meg a GRANT gombot. Ezzel te tudod saját használatba venni, azaz meglesz minden jogosultságod ismét.

Amennyiben nem szeretnéd, hogy a win megint önállósítsa magát és elvegye a jogaidat, térj át exFAT-ra, mert ott nincsenek ilyen jogosultsági problémák, nem tud előled zárolni dolgokat.

2020. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azóta már megoldottam, köszi :D
2020. máj. 2. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!