Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi mélynyomó nélkül nem...

Házimozi mélynyomó nélkül nem gagyi?

Figyelt kérdés
Házimozit szeretnék, 7.1 és 5.1 között vacillálok, de mi lenne, ha csak 5.0 és 7.0 lenne? Mennyi élményt ad egy 4*4 szobában?
2020. máj. 3. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
De ost tényleg attól lesz filmélményed, ha a szomszéd is kiugrik a hálószobából minden lövésnél? Amúgy tényleg 4*4-es szobába vacillálsz azon,hány százezer forintot költs el arra, hogy megnézz valami kommersz szemetet??? :)
2020. máj. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen
2020. máj. 3. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Az nagyon ciki lenne, ha egy 4x4 es szobában csak 5.1 szólna, és nem 7.1 Ne add alább. És a mélynyomó is legyen vagy 75 wattos. Ha nem fér el a 7 hangfal, 2 őt tegyél ki a folyosóra.
2020. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Ne viccelj, a klasszikus sztereónál honnan jönnek a mélyek?

A bal és jobb mélysugárzóból (szélessávú hangdobozból).

Nekem ilyen van máig a házimoziban, csak később betettem hátra még két kisebb sugárzót, így lett 4.0.

Lejátszóprogram megoldja az 5.1 --> 4.0 átkeverést és kész a surround moziélmény.

Ebből már lejjebb nem adnék, mert megszoktam a jót, de többet sem akarok, mert praktikus okokból így pont bevált, nem kell több gubanc stb.

2020. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs azzal semmi baj, ha valaki szereti a mély hangokat filmnézésnél, de nem katasztrófa, ha nincs külön mélynyomó. A sztereón is (főleg, ha van mély hang-kiemelés, gondolom, az 5.0-n is van) átjön az, remegteti a kanapét és a padlót, ha ez a cél..:)
2020. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van mélynyomó a rendszeremben, legtöbbször be sem kapcsolom, teljesen jó a hangzás így is.
2020. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Azok a házimozis mély-dobozkák csak puffogó,böfögő dobozok..

40 centis hangszóró átmérőtől kezdődnek a "szórakoztató" mélyek.

2020. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Házimozinál szempont hogy legyen mélynyomó. Zenehallgatásnál viszont inkább a sztereó kerül előtérbe.

4x4 -es szobában Yamaha hs8 aktív páros egy példával élve + állvány teljesen jól remekelhet együtt, később ha kevésnek bizonyolna egy akív mélyládával jó párost alkotnának.

5.1 rendszer elhelyezésben is más szokszor nagyobb teret igényel a hátterek miatt a vezetékelés is több lesz. Élményileg filmezésre jobb, de zeneileg sok múlik az erősítőn és a frontsugárzókon. ( Gondolok itt az alapabb szettekre ) Az elkölthető összeg is jóval másabb hiszen egy alap 5.1 erősítő 100e és + kategória. A hangfalak mondjuk Taga-Harmony-TAV-806F-5-1-hangfalszett-TSW-212-SE 300e kábelek is ha jobbat akarsz az átlagtól esetleg banán csatlakozó és közel jársz a fél millához. Ha már mozi legyen kép is mellé Projektor + állvány szintén hasonlóan húzós történet. :)

2020. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Röviden a kérdésre válaszolva, az egyéb komponensektől függ. Kettő 16, sőt akár kettő 13cm-es hangszóró is meg tudja mozgatni ekkora helységben alattad a kanapét, de nyilván nem sub frekvencián. Ekkora szobába én 4 darab polc hangfalat tennék, állvánnyal, az erősítővel a teljes frekisávot ráengedve a dobozokra. És egy jó minőségű, legalább 10 de inkább 12 colos zárt subbal megtámogatnám. Mozin hozzá tud tenni az élményhez szoba hangerőn is. Centert személy szerint nem preferálom, egy jó minőségű sztereó hangfal tökéletesen képes pozicionálni a párbeszédet, és függetlenebbé teszi a hallgatói pozíciót, mint egy center esetében. Számomra a 4.1 az igazi mozira, zenére pedig olyan 2.0 ahol legalább 10 colos mélysugárzóval szerelt monitor hangdobozok dolgoznak. Persze ez is szubjektív, van aki falra mászik szobában a 10 colos hangszóró hangjától.
2020. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem épp ilyen sztereóm van, két 16-os és két-két pici hangszóróval. 4x5-ös szobában használom, filmezéshez rákapcsolom a mély hang kiemelést, zenéhez azt nem szeretem, ahhoz van többféle "hangszín" választási lehetőség, a "surround" pedig alapból mindig be van kapcsolva. A beszédhangok tökéletesen középről jönnek. Fele hangerőnél nem szoktam feljebb tolni, így is elég ütős, legalábbis "remeg" kanapé, ha olyan a film és a szomszédok is hallani szokták..:) Pedig ez nem egy kiemelkedő kategóriás készülék, csak alap, ráadásul nem is egy mai darab.
2020. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!