Miért van az, hogy egyes hangfal ajánlóknál írják a Geniust meg a Logitechet, meg hogy THXes, de más oldalaknál meg sem említik ezeket, és inkább mondják, hogy drágább hangfalakat és stúdió monitorokat érdemes venni?

Figyelt kérdés

Az előbbire kaptam azt a kritikát, hogy ezek fizetett reviewok a THX Certified al együtt, a másikról pedig, hogy pénzhajhászok írják.


Most kinek van igaza?


2020. máj. 27. 20:21
 1/4 savanyújóska ***** válasza:

Előljáróban leszögezném, hogy a hifi, főleg a hangfal nagyon szubjektív műfaj, van akinek a több mély, a V karakter, van akinek az analitikus hangzás jön be. Még inkább kijön ez hangfalaknál, ahol rengeteget számít az elhelyezés, egymástól való távolság, falon hangszigetelés stb. Szerintem ne másokra hallgass, hanem a füledre, igyekezz jó elhelyezésben meghallgatni egy nem belépőkategóris darabot is (10-15000+/hangfal), és ha úgy hallod, hogy megéri, akkor vedd azt, ha nem, akkor pedig nagy lelki nyugalommal a Genius/Logitech verziót. Egyébként a 15000 alatti kategóriában azt hiszem pont van ajánlott Genius is, egyáltalán nem rosszak/ölik meg a hallásodat, egyszerűen ha az a cél, hogy minél inkább azt adja vissza, amit eredetileg felvettek, akkor az nem ez a kategória. Pl. egy rendes studió monitor 30000 körül kezdődik. Darabonként. És a 60-80000/darab sem a teteje még. Szóval halgatózz és vedd azt ami NEKED a legjobban megfelel :)


Egyébként én alapvetően az előbbi csoportba tartozom, szerintem is megéri rászánni a pénzt, és nem 10-12000-ért venni valami 2.1-es csodát, viszont nekem igényem is van rá, hajlandó vagyok engedni a basszusból, ha cserébe a többi tartomány tisztábban szól. Most már évek óta boldogan használok egy Modecom SHF80U-t (30000/pár), annyit tettem hozzá, hogy mindkettőnek csináltam egy fa állványt, hogy kb. fülmagasságban legyenek, ez egyébként nagyon sokat hozzátesz a térhez és a tisztasághoz is.

2020. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:

Na meg sok függ a felhasználási területtől...

Ha valaki pl. mp3 fájlokat hallgat, annak tökéletes a Genius is, míg egy komolyabb high-end cucc esetén egyértelmű az MBL...

2020. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A THX minősít kommersz és professzionális termékeket is és ezek a minősítések nincsenek köszönőviszonyba egymással. Hogy egy AV oldalon nem látsz Logitechet és hasonlókat, annak az az oka, hogy ők professzionális oldalról közelítik meg a dolgokat. Manapság már minden Laptopra is ráírják, hogy így Dolby, úgy DTS, aztán a valóságban csak annyit jelent ez, hogy valamilyen Dolby technológiát használ, ami lehet egy szoftveres dekódoló plugin a hangkártyához vagy bármi más is.
2020. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hangfal vásárlása az egyik legnehezebb feladat. Műszaki adatokból ezt az eszközt nem tudod megvenni adatra alapozva, vagy más véleményére hallgatva. Illetve ugyanaz a hangfal máshogy fog szólni a boltban, mint a saját szobádban, vagy a haverod szobájában. Nem egyszerű...És sok a fizetett hirdetés is. Abban nem értek egyet kapásból az előttem elhangzottakkal, hogy pl. aki mp3-at hallgat, annak jó a Genius is. Ez már egy téves infó....nagyon komoly rendszer kell már ahhoz is, hogy egy 320kbps mp3 és egy flac között különbséget tudj tenni.

A tesztekkel, mint írtam az a baj, hogy lehet fizetett is, illetve lehet ami a tesztelőnek tetszik, az Neked nem fog. Hiába a legtöbb ember szereti a Nutellát, sokan mégsem szeretik például.

A fórumok általában troll-vezetőkből állnak, majd ha nem értesz egyet velük, mert pl. hallottál egy ismeretlen vagy nem ajánlott gyártótól jó terméket, akkor Téged állítanak be trollnak. Tudod, a legjobb védekezés a támadás. Az egyik legismertebb magyar fórumban pl. 10-15 évvel ezelőtt teljesen az ellenkezőjét ajánlották annak, mint amit mostanában ajánlanak. Miért? Mert beköltözik 3-4 troll, akik ráérnek állandóan irogatni oda, a többi elhiszi, majd utána ők is alátámasztják az igazukat, miközben nem is hallott komolyabb rendszert, nincs összehasonlítási alapja, majd így alakul ki, hogy a 3-4 ember baromságait követi a több száz birka.

Nagyon téves infók alakulnak így ki. Pl a fórumban (prohardver) hangfalat ajánló emberek alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Ilyen téves infókba futottam bele: optikai kábel esetén azt állítja beleszólnak a hangba a TV beállításai: nem találkoztam még ilyen TV-vel: az egy standard jel, bármit állítasz a TV-n az optikai átvitelbe nem szól bele, csak a TV hangfalába, esetleg a jack kimenetre van hatással. Másik, amibe belefutottam, azt állítja, hogy mindegy, hogy a hangot a TV dekódolja, vagy a hangfal-elektronika: nagyon nem mindegy. Nekem van olyan hangszettem, hogy dekódolja DD5.1, DTS5.1 hangot 2.0-ra, és jobb minőséget kapok, mintha a TV-vel végeztetem a dekódolást majd a PCM jelet küldöm ki a hangcuccra. Amikor ezt megjegyeztem neki, csak terelt, hogy de nem kéne neki hallatszódni, mivel hogy digitális-digitális konvertálás történik csak stb...kellene vagy kellene, akkor is hallani. Ez van. De ha nem hallott ilyenről, miért mondja a baromságait? Nem hallotta csak gondolja...ja ok. Persze, mondhatni, hogy nem kötelező mindent tudni, ő sem tudhat mindent. Így van, csak ezek alapvető dolgok.

Mondok egy másik elterjedt baromságot: mélynyomót nem ajánlott venni, csak problémát okoz, nehéz a kezelése. Ha több mély kell vegyél erőteljesebb sztereót. Ezzel ott kezdődik a baj, hogy a sztereo hangfalaknak adott az elhelyezése: odateszed a TV asztalra, vagy monitor mellé. Aztán vagy jól szól szerencséd van, vagy rosszul szól, de nem tudsz vele mit csinálni, csak szobaátrendezéssel. Ezzel szembe a mélynyomóval tudsz játszani: balra, jobbra, előre, hátra fél méterrel, sokat jelent. Odateszed, ahol a legjobban szól. Ha erőteljes sztereót veszel, annak mint mondtam, valószínűleg adott lesz a helye. Hiába szólna jól, ha fél méterrel előrébb lenne, vagy ilyesmi, de nem tudod véglegesen oda elhelyezni.

Ezért buktak nálam az Edifier, Microlab és hasonló szutykok: már ott kezdődik a probléma, hogy a TV hangját optikán csak PCM jelként fogadja, tehát alapvetően, már egy rosszabb jelből dolgozik, mintha feltudná dolgozni a DD5.1, DTS jelet.

A csúcs az volt a fórumban, amikor azt állították, hogy én szoktam meg a hangrendszereim rossz hangját, és ajánlották helyette az ócskaságaikat: Sony Pascal, LG J10HD, Panasonic PTX7 hangrendszerem is van, mindegyik "legendás/csúcs" termék, persze a maga kategóriájában. És még ezek után is állították, hogy nem értek hozzá, és ajánlották az ócskaságaikat. Na inkább otthagytam az irogatást ebbe a troll fórumba..max 2-3-szor írtam azóta oda, vagy akkor is nagyon nagy idiótaság hangzott el, vagy valakinek segítettem.


Szóval megfelelő hangrendszer vásárlása nagyon nehéz ügy, sok a téves infó. Másra nem szabad hallgatni, az a legrossszabb. Elkölthetsz százezreket, majd egyszer meghallasz valahol egy igazán jó hangot, és lehet az a rendszer a töredékébe került a tiednek, és a fejed a falba vered, hogy jól átcsesztek, félrevezettek.

-Ja még valami, ugye a térhangzás is további probléma. Ugye valaki erre van ráizgulva, hogy hátulról is jöjjön a hang, másnak elég a sztereo, de a lehető legjobb minőségben. Most ez megint egyéni...de lehet akinek a térhangzás számít, lehet őneki is megváltozna a véleménye, ha hallott volna jó sztereót. Hiába állítja, hogy leválasztotta a 40.000 Ft-ért vásárolt 5.1-ről a hátsó hangfalakat, és őneki kellenek a hátsó hangok. Annak köze nincs egy jó sztereo rendszerhez.

Nekem közel 2 évembe telt, mire megtaláltam a megfelelő megoldást, és akkor mentem helyes irányba, mikor a saját érzésemre hallgattam, nem másokéra. Hajrá :)

2020. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!