Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az ha kiirok egy...

Crogen city kérdése:

Miért van az ha kiirok egy cd-r audio lemezt egyik cd lejátszóm olvassa a másik nem, a dvd lejátszó is olvassa, irtam 6 és 8× sebességel?

Figyelt kérdés

#Audio cd-r lejátszás
2020. jún. 1. 20:19
A kérdező szavazást indított:
1
2
3 szavazat
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
29%
Idővel csökken a lézer LED emisszióképessége, valamint a lencse porosodása is befolyásolhatja.
2020. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mr. V. ***** válasza:
100%

Több oka lehet.

Van olyan lemez (pl. Philips CD-R 52X széria), aminek a minimális írási sebessége 8x, tehát ha az lassabban lenne felírva, akkor sercegős lenne a hang. Akkor is sercegős, ha valamiért kihagyja a Power Calibration részt és egyből írni kezd.


Továbbá a szabványokkal is lehet probléma:

DAO vagy TAO írod a lemezeidet?

A DAO a "hivatalos" audio CD szabvány, az 100% kompatibilis minden régi olvasóval is (és támogatja a CD-TEXT-et is, valamit a túlírást).


Túlírod-e a lemezeidet?

Találkoztam több olyan lejátszóval, ami 79:59-nél megállt, míg a többség 82-ig képes olvasni hibátlanul, vagy 91-ig. A 99-es lemezeket a többség olvassa, de tekerni, sávot váltani már az esetek túlnyomó részében nem tudnak rendesen.


Az a CD-játszó, amelyik nem olvassa a frissen írt lemezt, régebbi írott lemezt le szokott olvasni? Esetleg számít a lemez színe? (régen sötétkék, utána zöld, majd világosabb zöld) Ha ezek számítanak, és a világosabbakat olvassa, a sötétebbeket nem, akkor a lézerfejen lévő potin kell állítani, mert lecsökkent a lézererő. Ez rendszeres használat esetén 2-5 évente előfordul és 2-3 alkalommal lehet még utána állítani, majd jön a fejcsere.


Vannak noname lemezek, amik nem teljesen szabványosak. Ilyen pl. az Omega Freestyle. Az Omega mint márka nem volt rossz Lightsribe lemezek esetében, sőt jó minőségnek mondanám, de a Freestyle sorozat több sebből vérzik: 30mp-el írható csak túl, tehát maga a 60-90mp-es Lead-Out tartomány is hiányzik a lemezről (ezt a részt lehet többnyire túlírással megtölteni). De nem csak ez volt vele a probléma. Egy Sony és egy Mitsumi íróval szoktam dolgozni (Sony min 8x, Mitsumi min 4x sebességgel képes írni). A Mitsumi már az írás elején azt jelezte, hogy tele van a kalibrációs szektor (Power Calibration Area) és ezért nem képes felírni a lemezt. Így felírtam a Sony íróval, ami fel tudta írni, de DJ-CD-játszókban a frame (75/1mp) is kijelzésre kerül, aminek futnia kell folyamatosan, ám ezen lemezek esetében akadozik és kihagy elég nagy részeket, ami egyes esetekben sercegés formájában hallható is a zenében, de van, hogy csak a kijelzésben észrevehető.


Tehát van olyan szabványkövető író, ami fix helyen keresi a lemez PCA részét, ahol ugye RED BOOK, CD-R alapján lennie kell és vannak mások, amik fizikailag keresik meg és azok fel tudják írni a nem szabványos lemezt is.


Még 1 hiba fordulhat elő, ami nálam is előjött: Laptop CD-íróval írtam fel néhány lemezt. Nem szoktam, de egyszerűbbnek tűnt. Majd a lejátszóban sercegett, akadozott a számláló és még a felíró eszköz sem tudta hibátlanul leolvasni. (25-50-es lemezcsomagokat használok, tehát nem szériahiba volt.) Utána felírtam ugyanabba a szériába tartozó másik lemezre a jól megszokott 15-20 éves PC-s íróval és hibátlan lett a lemez.

Pedig a laptop író SuperMulti, DVD-RAM-ot is kezel, mindent tud, alig volt használva, olvasni rendesen tud bármit, de írni nem volt képes.


Tehát lehet hogy az író túl új és annyira leegyszerűsítették, hogy nem képes jó minőségű írásra. Ez adatoknál nem is tűnne fel, de audio esetében már észrevehető.



Összességében tehát lehet lemez hiba is, lehet író hiba is, lehet az is, hogy TAO-val felírtad és CD-ROM-ban meg tudod hallgatni, esetleg asztali íróban is... amíg nem lett lezárva. Ha a TAO le lesz zárva, csak akkor lesz kompatibilis az átlag lejátszókkal.

2020. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a szavazást egyszerűen nem értem
2020. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Nem az a gond, egyes kérdezőknek jelent nehézséget a kérdés kiírása.

Gyakori eset.

Amikor kiírja a kérdést, elkerülhetné a szavazási opciókat, de ez valami hatalmas kihívás lehet egyeseknek, míg végül belegabalyodnak és ez lesz belőle.

Meg még milyen hülyeségeket látni néha, bűvészkedés a keresőszavakkal (hülye keresőszavak), felcseréli a cím és tárgymezőt, de mindez semmi, legnagyobb ostobaságnak ezt tartom:

Ha nincs a kérdésben kérdőjel, a rendszer felszólítja a kérdezőt, hogy legyen. Addig nem is engedi kiírni.

Erre az okos észlények odab__sznak egy kérdőjelet a végére.

Nem törődik azzal, kijelentő mondathoz nem való a kérdőjel, hogy esetleg korrigálni kellene a mondatot, hogy az tényleg kérdés legyen.

Ebből lesz azután, hogy tele van az oldal hülyén kinéző kérdésekkel, ami nem is kérdőmondat.

De van kérdőjel és az a lényeg!

Egyszerűen nem értem az intelligenciának ezt a szintjét, ami itt van néha.

2020. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 qkker1 ***** válasza:
100%

"Én a szavazást egyszerűen nem értem"


Nem vagy vele egyedül!

2020. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!