Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik olyan átalakító, ami...

Létezik olyan átalakító, ami HDMI-t alakít Toslinkké, és megmarad az eredeti 5.1 Dolby Digital és 5.1 DTS hang (nem a DTS-HD, csak a sima DTS, ami átmegy optikán)?

Figyelt kérdés

A TV-m csak HDMI-n keresztül adja le a Dolby Digital és DTS 5.1 hangokat, az erősítőmön viszont csak digitális optikai és koaxiális bemenet van.

Nézegettem neten audio konvertereket, de nem igazán értek ehhez, nem tudom, mennyire működnek megbízhatóan.

Létezik a problémámra valami megoldás? Azon kívül, hogy vegyek HDMI-vel rendelkező erősítőt.


Köszönöm!



2020. jún. 4. 00:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Elindítottam egy Dolbys filmet és át is váltott a hangformátum

[link]

egy 20 éves Yamaha Házimozi erősítővel szokom nézni a fimeket amin szintén nincs még HDMI, csak digitális és optikai, de nálam működik az 5.1-es hangzás.

2020. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a részletes magyarázatot! 😊


Igen, ezért vettem Sonyt. LG, Samsung, Philips, Panasonic... az új modellekben csak vagy-vagy, DTS és Dolby együtt nincsen.

Valahol olvastam, hogy szimplán arra törekszenek, hogy az ember vegye meg a Blu-Ray lejátszót meg a lemezeket, ne a torrentoldalakról letöltött filmeket nézze. Amit azért sem értek, mert a streamelések világában élünk, ahol szintén elérhető az 5.1 🤷🏻‍♀️

2020. jún. 4. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!