Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha szeretnék egy jó hangzású...

Ha szeretnék egy jó hangzású fejhallgatót zenehallgatásra, viszont mixelni/masterelni is akarok, akkor két fejhallgatót kell vennem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy stúdiófejhallgató nem olyan jó zenehallgatásra. Meg ugye a sima sem jó annyira zenekészítésre. A keretem kb. 80-90 ezer forint összesen. Ebből vegyek inkább kettőt, vagy egy drágát? Vagy érdemes lenne venni egy nyíltat és egy zártat?
2020. jún. 19. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Hangvágásra, munkára a teljesen semleges, zárt fejhalgató a legjobb. Egyenes frekvenciamenet, semmi extra basszus, tökéletesen "jellegtelen" hangú a legjobb ilyen célra.

Viszont zenét hallgatni egy nyitott, az emberi fül számára kellemesebb fejhallgatóval jobb.

2020. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én fordítva hallottam, hogy a nyíltnak kevesebb a basszusa és ezért jobb mondjuk mixelni meg ilyenekre.

Ha veszek egy AudioTechnica ATH-M50x-et és egy AKG K702-t, az nem jó? Egyik nyitott, másik zárt. Mindkettőt eléggé dícsérik.

2020. jún. 20. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért választottam annak idején az ATH40fx-et, mert ha helyszínen vagyok, felvétel közben sokkal jobban kizárja a külső zajokat, mint egy nyitott. Vágásra, keverésre is bevált, bár az otthoni utómunkára van egy brutálisan nyers hangú Grado-m is, az i-ről le lehet vele vágni a pontot, ahogy mondani szokták, de a hangja nem sok esztétikai élményt nyújt.


Zenét hallgatni szerintem szintén válassz az A-T kinálatából:

[link]


Kevésbé ismert a márka mint az AKG, emiatt kénytelen jó lenni, a neve (még) nem adja el.

2020. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az alsóbb kategóriás stúdió fejhallgatók, amiket 50-80e alatt veszel, általában nem annyira lineárisak és nyersek, hogy "zavaró" legyen, inkább audiophile hifi minőségűek, amin kifejezetten jó zenét hallgatni.

A zárt vs. nyitott dolog környezettől függ, de ha nem zajos helyen akarsz dolgozni, nyitottat válassz, jobb a sztereo terük és kevésbé terhelik a fület minden téren.

2020. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!