Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miben különböznek a régebbi...

Miben különböznek a régebbi és a mai házimozi erősítők?

Figyelt kérdés

Mennyivel fejletebbek és mennyire tartósak? Megéri beruházni egy új készülékre? És mit gondoltok ti a régebbi és az ujabb típusokról?

Amit használok: Sony STR DE497

Tehát ehhez hasonló hazimozi erősítőkre gondltam.

Remélem vannak olyan emberek, akiket érdekel ez a téma és hosszan lehet beszélgetni erről! :)



2020. jún. 21. 01:38
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Eleve, ma már legyen rajta HDMI és HDMI ARC is legyen.

Optikai bemenet is jó, ha van természetesen.

Nem azt mondom, hogy nekem fontos, én más rendszert használok, de a mai felhasználóknak, akik rendszeresen szenvednek ezen az oldalon is azokkal a házimozinak csúfolt valamikkel, amin még optikai bemenet sincs.

2020. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zzzoli ***** válasza:

A legfőbb különbség a HDMI kompatibilitás. Ezáltal lehetővé válik a nagyfelbontású audió sávok dekódolása, ugyanezek többcsatornás változatai is (DTS-HD, Dolby TrueHD) amelyeket a blueray lemezek tartalmaznak és a toslink vagy a digitális koax a felépítése miatt nem tesz lehetővé.

Boldogulnak a 4K val, HDMI ARC-n keresztül szinkronizálhatod más eszközökkel, például együtt kapcsol be és ki a tévével.

Beépített alkalmazások vannak bennül, Spoty, Tune in radió, Soundcloud satöbbi.

Okostelefonról, alkalmazásból, vagy pc-ről webes felületről távirányíthatod, minden funkcióját, zenét streamelhetsz rájuk nasról, telefonról, beépített bluetoth, Amazon Alexa és Google asszisztens kompatibilisek.

Röviden ennyi ami különbözik. Egyébként az elő és végfokok, tápegység kialakítása ugyanaz maradt, tranzisztoros AB osztályú komplementer végfok van bennük jórészt, előfokok precíziós műveleti erősítők ugyanúgy.

2020. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy 20 éves Yamaha RXV495RDS házimozi erősítőm van. Teljesen jól teszi a dolgát még ma is, és nagyon nem gondolkodom újabb típuson, pedig ez még nem is tudja a DTS-t . De a magyar szikronos filmek nagyrésze sima Dolby Digital hangzással jönnek ki, így annyira nem is hiányzik.

Nagy áttörő változások szerintem az évek folyamán nem jöttek ebben a témában szerintem. Esetleg belepakoltak több térhangzást. Igazából ami esetleg jól jönne, mivel van Spotify előfizetésem, az az zenestreaming szolgáltatás, de mivel a TV-m meg tudja, és közben akár ki is kapcsolhatom a képernyőt, így az sem egy égetően szükséges dolog nekem.

2020. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!