Működni fog így a Dolby Digital/DTS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új TV-t készülök vásárolni egy Logitech Z906-os hangrendszer mellé.

A rászánt árkategóriában (100.000 Ft körül) viszont csak vagy Dolby, vagy DTS van a TV-kben, a kettő nem igazán jár együtt. Azért ragaszkodnék hozzá, mert általában külső merevlemezről nézek filmeket, de sok filmen/sorozaton a szinkron csak Dolby Digital. (Igen, szoktam eredeti hanggal is nézni bőven, de szinkronnal is sokat.)


Mivel sajna egyáltalán nem értek hozzá, nem tudom, a megjelölt Dolby vagy DTS képesség csak a belső hangszóró hangzását jelöli-e (ami fura, hiszen nem 5.1 hangszórók vannak egy tv-ben, de a leírás ezt sugallja), vagy azt jelenti, hogy nem fogja tudni kezelni a készülék pl. a DTS hangsávot, ha csak Dolby van benne?


Köszi előre is!



2020. máj. 20. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A TV-k beépített lejátszója csak annyit tud, hogy (általában)optikai kábelen kiküldi a dekodernek, vagy házimozi erősítőnek a digitális 5.1-es jelet. A TV menüjében pedig kilehet választani a hang-szinkronsávot. Állítólag a Samsung új TV-i már nem támogatják a DTS-t, ezt gyakorlatban sajnos nem tudom mit jelent, mert az enyém korábbi modell és ez még kiküldi erősítőre,illetve a saját hangszóróin is lejátsza az ilyen hangformátumú filmeket.
2020. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. máj. 20. 14:54
 3/4 Zzzoli ***** válasza:
100%

Gyakorlatban annyit jelent hogy nincs benne DTS dekóder hogy a DTS hangsávot nem tudja megszólaltatni, se a saját hangszóróján, se nem küldi ki optikán sem.

Ez tényleg így van a jelen piacon lévő Samu tévékkel. Legtöbb esetben viszont a magyar szinkronsáv az Dolby Digital, így probléma nincs.

Az optika kora már lejár, hisz nem képes a nagyfelbontású, tömörítetlen audió sávok átvitelére, így ma már ha van egy házimozi erősítőd, akkor a HDMI-ARC átvitel használatos.

Mivel a Z906-os HDMI bemenettel nem rendelkezik, így az optikát tudod majd használni, ha Samu tévét veszel, akkor a DTS hangsáv néma fog maradni. Ennyi!

2020. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem ragaszkodom a Samsunghoz, nézegettem LG, Panasonic tv-ket is, de ebben az árkategóriában azoknál is vagy DD van, vagy DTS. :( Viszont gyakran nézek DTS filmeket is, ezért lenne szükségem mindkettőre. Lehet, hogy várok még inkább egy kicsit, és feljebb tolom a vételár-keretet.
2020. máj. 22. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!