A tv-m bemelegedés után csunya kepet adnes a kepfrissitese is mintha leesne. Nagyon lassan elhalvanyul a regi kepnes ugy jon elo az uj(hdmi)vel A hang nem kesik csak a kep lassan reagal. Mitol lehet ez?

Figyelt kérdés
2020. jún. 30. 05:44
1 2
 1/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Bizonyos típusoknál kijelzőhiba, más típusoknál T-con hiba.

Harmadiknál meg alaplaphiba (ritkább esetben).

2020. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Néha egy pukkanó hanggal helyreáll es egy jó darabig birja. Aztán egyik pillanatról a másikra megint csúnya lesz a szin és lassú a kép.
2020. júl. 8. 19:10
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igazság szerint bíztam benne, hogy veszed az adást: soha nem írtok típust, én meg már unom kérdezgetni.

Valamiért azt hiszitek, hogy TV = TV, darab = darab.

De nem.

2020. júl. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy Panasonic Viera tx32le7p lcd tvről lenne szó
2020. júl. 10. 14:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Reménykedem hogy meg lehet menteni ugyanis van órákhosszát is képes normálisan működni több napi bekapcsolással. A hatulját mar kitakaritottam a portól mert gondoltam melegedésre,a csatlakozókat vezetékeket átnéztem kontakt ellen. Felfujoddot kondi nincs füstöt vagy duzzadt alkatrészt sem látok.
2020. júl. 10. 14:15
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezeknél a kijelző problémája szokott lenni, aminek egyes esetekben van javítási lehetősége. De ahhoz meg kell nézni, hogy pontosan milyen kijelző van benne, meg kell egy ember aki elvállalja ezt a speciális munkát. Már amennyiben kiderül, hogy ez is egy javítható fajta.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy az LCD szélén vannak ragasztott, filmszerű fülek, azon kell bizonyos pontokra vékony vezetéket forrasztani, amit elvezetni a T-con panel adott pontjára.

Így áthidalható az LCD belsejében keletkezett szakadás és megjavul a kép.

A filmhez forrasztani eleve nem egyszerű, hiszen könnyen elolvadhat az egész (csináltam már ilyet).

2020. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ez a melegedés hatására vagy mire képes "elszakadni"? hogy áthidalással javítható? Volt már olyanra példa hogy csak a csatlakozó volt kicsúszva vagy oxidálva vagy hasonló és egy csatlakozó tisztitás után megoldódott a probléma?
2020. júl. 11. 10:37
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Tervezési hiba, az LCD rétegei között futó fémgőzölt vezetéket kicsit alulméretezték, emiatt nem bírja az áramot, megszakad.

A szalagkábelek érintkezését lehet éppen ellenőrizni a biztonság kedvéért, de ennyivel nem lehet megúszni általában.

Nem Panasonic kijelző, AUO vagy ilyesmi kínai kijelzőt használtak akkoriban. Nem csak a Panasonic, más cégek is alkalmazták ezt a típust (hibát).

2020. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és csak kiméréssel észlelhető a szakadás vagy ha jobban megnézem majd látszik vajon?
2020. júl. 11. 15:41
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Nem látsz bele az LCD-be, mérni kell.
2020. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!