Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újabb dízel bmw bemelegedési...

Újabb dízel bmw bemelegedési ideje? Többi lent!

Figyelt kérdés

A munkahelyem 10km-re van,azt megállàs nélkül teszem meg.Ez lenne a legrövidebb tàv amit megtennék vele,úgyértve hogy 2-3 km-ert nem mennék vele ugye 10 a munkahely és attól már csak többet erre figyelnék.Azért kérdezem mert úgy olvastam az újabbak hamarabb melegszenek.Amiben gondolkozom 320d 2015-16 os évjárat lenne,ezek már azért úgy gondolom elég jó dízelek.

Szerintetek belevágjak,vagy inkàbb ugyan ez a tipus/évjárat csak benzinesbe?



2020. jan. 16. 20:04
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:
Semmiképp nem vennék erre dízelt.
2020. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Véletlen nincs benne előmelegitő?

Mert akkor piszok gyorsan felmelegszik.

2020. jan. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Àllófűtès van már ezekben.

Ahogy olvastam az azt jelenti hogy nem 100% osan de majdnem üzemmelegen indulsz.

Egyèbként kb mennyi km lenne az ami alatt üzemmeleg egy ilyen tipusu autó?

10-20-30?

2020. jan. 17. 08:58
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:

Milyen fajta állófűtés? Alap esetben az állófűtés az utasteret melegíti, azzal hogy üzemmeleg a kormányod nem sokra mész.

Létezik olyan ami a vizet/olajat melegíti (konnektoros), de ezeket előmelegítőnek szokták hívni.

Azt se felejtsd el, hogy az olaj lassabban melegszik mint a víz, tehát az hogy a víz mutatója már felment üzemire nem azt jelenti hogy üzemmeleg a motor mivel legnagyobb hangsúly az olajon van.

2020. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak utastér előmelegítő ami van benne.

De dízelbe nagyobb a választék és mivel évente megyek 25-30.000km-ert jobb lenne.Csak ugye ahogy írtam a munkahely 10km csak és azzal jàrnék.

De olvasgatok és annyira eltérő.

Van aki azt mondja 10km elég neki ha hétfő-péntek melobajàrok.

Hétvégén meg mindig megyünk messzebb 50-200 közt az meg úgy mond kikornolja.

2020. jan. 17. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlmisztifikálni. Bármekkora útra indulsz, a motornak úgyis át kell vészelnie a hideg üzemet. A probléma csak akkor van, hogyha kizárólag a rövid távokból jön össze a sok kilométer. Hogyha lenne az autóban üzemóra számláló, akkor sokkal többet mutatna, mint egy ugyanannyit futott, de mondjuk pályán használt kocsinál. Mivel ezek még fiatal autók, és feltehetőleg van rá elég pénzed, az esetleges javításokra is, szerintem nem elvetendő ötlet, ha találsz egy jó állapotút.
2020. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!