Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire gond, ha erősítőre...

Mennyire gond, ha erősítőre egy oldalra kötöm a hangfalakat?

Figyelt kérdés
Problémázik időnként az erősítőm bal oldala, ezért jobb oldalra kötném a hangszórókat átmenetileg. Van A és B hangfalcsatlakozás, tehát nem ilyen kereszt-hidalt-soroskötéssel vergődnék, csupán annyi, hogy jobb oldalon lenne mind a kettő. A számok elvileg jók, a+b-ben tud 8-12ohm között dolgozni az erősítő, a hangfalaim pedig 8 ohmosak. Békebeli (~40 éves) tranzisztoros Pioneer erősítőről van szó.
2020. júl. 1. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

csak a jobb oldal fog szólni

mármint a hanganyag jobb oldala.

csak akkor fog normálisan szólni ha mono hangot küldesz rá

2020. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az A+B kapcsolók sok erősítőnél sorosan kötik a két hangszórót, egyes típusoknál párhuzamosan.

Mivel nálad 8 + 8 ohm engedélyezett, valószínűleg párhuzamosan köti így 4 ohmot elbír a végfok.

Egyébként én a kapcsolási rajzon szoktam pontosabban megnézni, noha a specifikációkból is kitalálható.

Arról nem beszélve, hogy soros kötésnél elárulja magát, hiszen egyik nem szól a másik nélkül.

2020. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ez párhuzamos lesz, egyszer volt soros kapcsolású erősítőm, arra emlékszem, ott csak párosával lehetett kötni az hangfalakat. Azt tudom, hogy monositani kell a hangot, csak azt nem tudtam, hogy az erősítőnek mennyire egészséges ez így, de gondolom írtátok volna, ha nem az. Köszi a válaszokat, megy a zöld pipa.
2020. júl. 1. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!