Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy régi Zenit tükörreflex...

Van egy régi Zenit tükörreflexes gépem. Honnan tudhatnám meg, hogy milyen filmet kell bele vennem?

Figyelt kérdés
VAgy jó bele a hagyományos? A gépen típusszámot, vagy valami más azonosítót sajnos nem találtam. Magyar nyelvű útmutatóm sincsen.
2008. nov. 26. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Apósom hagyományos Fuji filmet használ. Ha ez segít.
2008. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg ez nem segít..:-)


Nem a márkanév a lényeg.


Ha kompakt gép, márpedig gondolom az, akkor kazettás 24, vagy 36 "kockás" vagyis ennyi felvétel előálítására alkalmas filmet kell venni. 21 dines elég /100 asa/

még a 24 dines is jó /200 asa/ ennek jobb a fényérzékenységre, viszont hajlamosabb a szemcsésebb kép létrehozására.

A lényeg, hogy nézd meg a gyártási és lejárati dátumot, mert ezek is tudnak romlani hosszú rossz tárolástól.

Ha befűzted a filmet és épp nem használod, inkább hűvösebb helyre tedd ne melegre.

Ha elfényképépezted, minél hamarabb hívasd elő.


én a Kodakot ajánlom, de a Fuji is jó

2008. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú akkor most megzavarodtam, mert azt hittem, hogy a kompakt és a tükörreflexes mint két fogalom, kizárja egymást...
2008. nov. 26. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, a kompaktot, hogy kisfimes, kazettás.

Mert voltak profi kamerák más mértearányú negatívokkal is.

2008. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De igaz, félreérthető voltam, mert a digitálisoknál kezd terjedni a kompakt tükrös szenzorral.
2008. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Zenit egy klasszikus tükörreflexes analóg gép. 35mm-es film megy bele, mindegy milyen. De ha kérsz egy tekercs filmet, jót kapsz, lévén másmilyen méretben pl. 6x9 vagy mikrofilm, csak speciális boltokban kapható.
2008. dec. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!