Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Felrobbant az ásványvíz, ami...

Felrobbant az ásványvíz, ami a számítógépem mellett volt, és tiszta víz lett. Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Letöröltem róla a vizet amit tudtam és kitámasztottam, hogy ne érintkezzen a vizes földdel. Ahogy nézem a tápkábel is olyan lett, így nem merem sem kihúzni, sem bekapcsolni a gépet. Várjak vele reggelig és nyomjam be, hátha bekapcsol?

2020. aug. 11. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Húzd ki a dug aljzatból, és várd meg még kiszárad.
2020. aug. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Laptop?

Áramtalanítsd mindenképpen.

Szét kell szedni, kitakarítani, kiszárítani. Semmiképp ne kapcsold be. Még holnap sem. A folyadék a legnagyobb ellensége a mikroelektronikának.

Ha nem viszed szervizbe, akkor szárítsd legalább 48 órát. Akksi ki, tápkábel ki!

A legjobb megoldás a szerviz, mert a víz után vízkő marad a PCB-n, és szét fogja b.ni előbb-utóbb.

2020. aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor neki is látok! Egyébként asztali számítógép, csak nincsen asztalom, így a földön kell tárolnom.
2020. aug. 11. 00:10
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Asztaliba azért annyira nem folyik be a víz mint egy laptopba és könnyebben ki is szárad. De 24 órát várnék vele, mert ott meg a táp az, ami ilyenkor több vizet kaphat.
2020. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hogyan robbant fel az ásványvíz?
2020. aug. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, szerencsére megvédte a plexi a hardvereket, így maximum a kábelekre jutott víz. De azért leszedtem az oldalát, hogy az áramló levegő gyorsabban és hatékonyabban kiszárítsa.

A mai -illetve már tegnapi- nap folyamán lettek véve a vizek, viszont a gép mellett volt csak hely, ezért tároltam ott őket. Egyszer csak hallottam egy nagy durranást és láttam, hogy az egyik palack robbant fel. Gondolom túl sok volt benne a szénsav ami nem tudott távozni, így történhetett.

2020. aug. 11. 01:09
 7/9 anonim válasza:
36%
Mutass róla képet mert nem hisszük el.
2020. aug. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, nekem akkor durrant el egyszer így magától mikor leszedtem róla a zsugorfóliát, hirtelen köpni nyelni nem tudtam, és minden vizes lett!


Még jó hogy otthon történt, mondjuk boltban is láttam hasonlót, bár ott lehet a kisgyerek aki bontotta szúrta meg valamivel.

2020. aug. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

7,miért ne hinnénk el?

ez nem olyan hihetetlen sztori...

simán megtörténhet sőt nekem egyszer a pezsgős üveg kupakja puffant ki és feljött a habos cucc belőle és épphogy megmentettem a dolgot.inkább csak te nem hiszed el én simán elhiszem...

2021. jan. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!