Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfalpár a tv-re, hogyan...

Hangfalpár a tv-re, hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés
Adott az egyik oldalrol egy tv(RCA), a másik oldalról 2 hangfal, hagyományos hangfalkábeles megoldással. Hogyan tudom a kettőt összeegyeztetni, ha nincs erősítő fej?

2020. aug. 17. 17:18
1 2
 1/17 Zzzoli ***** válasza:
78%
Ha nincs erősítő sehogyan sem tudod. Kell egy erősítő.
2020. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha megblankolom a két véget, mi történik?
2020. aug. 17. 18:42
 3/17 Szirty ***** válasza:

Megblankolt két véged lesz.


Aktív hangszórót rá tudsz kötni úgy hogy működjön. Vagy vegyél erősítőt.

2020. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Szétszeded a tv-t s a külső hangfalak kábeleit rákötöd a tv-ben lévő hangszórók +/- csatlakozóira, de érdemesebb egy csíptetős csatit barkácsolni a tv burkolatára, hogy bontható legyen a sufnizás...

Az más kérdés, hogy elbírja e a tv erősítője a hangfalaid s nem e fingik ki..., mert számít az Ohm meg a watt is, méret ugye...

2020. aug. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

"Adott az egyik oldalrol egy tv(RCA)"

...és szokás szerint oda van írva, hogy input, de nem sikerült dekódolni a szó jelentését.

Felejtsd el akkor...

2020. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Nézd meg, hogy az RCA csatlakozó bemenet vagy kimenet? Ha bemenet, akkor nem oldható meg a dolog, ha kimenet, akkor kell hozzá egy külső erősítő.

Amit 4-es írt, az is megoldható, de ha a belső hangszórókkal párhuzamosan kötöd a külsőket, akkor a TV erősítőjét terhelő impedancia kisebb lesz, amit nem biztos, hogy elvisel. Úgy lehetne megoldani, hogy a TV hátuljára szerelsz valamilyen csatlakozót a külső hangszóróknak és egy kapcsolót. Amíg a külső hangszórókat használod, addig a kapcsolóval a belsőket lekapcsolod. Lehetőleg a külső hangszórók impedanciája egyezzen meg a belsővel, de kisebb ne legyen. Viszont, ha nem értesz hozzá, akkor nem javasolnám a TV szétszedését és megbuherálását.

2020. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
49%

Hagyjuk már, ilyenek szokták szétcseszni az alaplapot, végül majd a szervizemben köt ki ez is.

Ismerjük már a témát...

Semmi értelme ilyen tanácsokra pazarolni a betűket, amikor látszik a színvonalból, hogy tök felesleges.

2020. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Szervizmérnök úr!


Ezt csak elvi megoldásként írtam le. Igazad van, már a kérdésből látszik, hogy nem ért hozzá, úgyhogy jobban jár, ha nem piszkál bele, mert csak kárt okoz.

2020. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

7


A kérdező kérdésére lett válaszolva "okoska" figyelmeztetéssel, tessék már felfogni a kérdést-választ, huhu:DDD

2020. aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
59%

Mentálisan sérült gyerekhez nem szóltam szerintem, "Ohm meg watt", szánalom...

Komoly szakember így írná: impedancia és teljesítmény.

Eleve az "ohm" kisbetű. Intelligencia... Nevetséges.

Egy ilyen pattog itt nekem...

2020. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!