Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy kell magas jelszintűre...

Hogy kell magas jelszintűre bekötni az autós erősítőt?

Figyelt kérdés
Adott egy kis 500 wattos 2 csatornás Rave Land erősítő magas jelszintű bemenettel. Haverom kocsijába lenne, de gyári a fejegység és nincs RCA. Hogy kell a magas jelszintről üzemeltetni az erősítőt? Kezdő vagyok a témában, valako egyszerűen lépésről lépésre le tudná nekem írni?

2020. aug. 21. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Le kell osztani a hangszórókimenet jelét. Ha hídkapcsolású a végfok a fejegységben (és 99% hogy az), akkor egy sima ellenállás-osztó helyett trafós leválasztó kell. Filléres tétel:

[link]

2020. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És egy ilyen RCA átalakítót, hogyan kell bekötni, mit mihez?
2020. aug. 21. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha az erősítőn eleve van ilyen bemenet, akkor elvileg csak szét kell osztani.
2020. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet hozzá átalakítót kapni

[link]

2020. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, belinkelted ugyanazt, amit én az #1-ben, csak 1000 forinttal drágábban.
2020. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Igaz! 😆

De ez ha jóltudom magas jelszintből csinál alacsonyat. Akkor most mindketten benéztük? Mert a kérdezőnek elvileg magas jelszittű bemenettel rendelkező erősítője van, tehát nem kell ez a kütyü. .😉

2020. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen elvileg nem kell RCA mert van magas jelszintű bemenet az erősítőn csak lövésem nincs, hogy ezt hogyan kell egy olyan fejegyseggel összekötni amin nincs RCA kimenet
2020. aug. 21. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Általában a használtan vett erősítökhöz már nincs meg a magas jelszintű csatlakozó.

Meg sokszor pár darab táp,vagy hangszóró csavar is eltűnik...

ilyenkor szoktam mondani az előző tulajnak,hogy mi-van akkorát "szóóót",hogy kiestek a csavarok ?

2020. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A magas szintű bemenet épp azért van, hogy rá lehessen kötni a fejegység hangszórókimenetére. Nincs szükség semmilyen varázslatra. Egyszerűen rá kell kötni és kész.
2020. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze csak ha megvan hozzá a dugesz...

Ha nincs,akkor forraszthatod ki a tüskéket egy csokira.

2020. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!