Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házi Bluetooth hangszórót...

Házi Bluetooth hangszórót milyen anyagból csináljak? +egyéb kérdések.

Figyelt kérdés

Szeretnék házilag egy Bluetooth hangszórót csinálni nagyjából olyan stílusút mint a JBL Boombox. Viszont nem tudom, hogy milyen anyagból kéne a testet csinálni. Láttam videót ahol PVC csőből csináltak meg olyat is ahol fából. Na most én gondolom, hogy a cső olcsóbb viszont nem tudom mennyivel szólna szebben/csúnyábban ha A vagy B verziót választom.


Szeretnék bele ilyen passzív basszus membrán is tenni (mint a boombox oldalán) de nem tudom, hogy ha van egy 4"-es hangszóróm akkor ahoz feltétlen 4"-es basszus membrán kell-e? Lehet kisebb, nagyobb?

A hangszórók elrendezése teljesen rajtam múlik, vagy van valami szabály, hogy a mélyet pl. nem rakhatom 10cm-nél közelebb a magashoz mert nem fog jól szólni?



2020. aug. 26. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
30%
Egyértelmű a pvc anyag választás, esetleg fém drót, megfelelően kifurva nem rezeg és nem viszhangzik. Fa túl könnyen törik.
2020. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A passzív membránt felejtsd el! Tegyél bele becsületes löketű, nagy érzékenységű hangszórókat, amiknek kerek az adatlapja, tehát lehet képlet szerint reflexdobozt méretezni rájuk! Elhelyezésben annyi alapelv van, hogy ha leteszed a földre, akkor minél inkább földközelben dolgozzon a mély, hogy hangja is legyen! Ha mélyközép az a mély, akkor szívás földközelben lennie, vagy legalább nézzen kicsit fölfelé, mert a közepek már irányítottabbak, ideális esetben fülmagasságban sugároznak vízszintesen, ahogy a magasak is.


Reflexdobozt tervezni külön tudomány, időbe kerül megtanulni. Anyaga inkább rétegelt lemez legyen ilyen méretekben, legalább 10-es, orrba-szájba merevítve ilyen közé ütött csíkokkal! Ha akku is kellene bele, akkor azért lehet olcsóbb lenne egy nem túlárazott, de közismerten jó gyári csühögő. Ha extra hangerő és/vagy minőség a cél, akkor ne költs szerintem mobilitásra és vezeték nélküliségre!

2020. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!