Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól rendesen a...

Miért nem szól rendesen a mély hangfal kimenet az erősítőmön?

Figyelt kérdés

Adott egy régi (kb 10 éves) 2.1 hangfalszett amiből még régebben kivettem a mély hangszórót mert fél hangerő után elkezdett torzítani (mint végül kiderült minden másikkal is) rákötöttem egy erősebb mélyládát (kb 30W) és tökéletesen működött kb 3 hónapig utána elkezdte hogy a magassugárzók tökéletesen szólnak viszont a mély akármit kötök rá olyasmi hangot ad ki mint amikor közelében interferencia van és átveszi (ezt viszont csak akkor amikor mély hangot kéne kiadnia) Szétszedtem az egészet forrasztás hibát nem találtam, potméterbe fújtam kontakt sprét, biztosítékot megnéztem nem durrant ki,külsőleg nem látom hogy egyik vezeték is meglenne törve. Még annyi érdekesség hogy magasabb hangerőnél amikor van a basszus és az a fura hang akkor a led is elkezd pislákolni ütemre.

Valakinek van ötlete mi lehet a ludas?



2020. aug. 27. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
valszeg kapcsolóüzemű erősítő és egy IC erősíti a jelet mindenre, nagy basszusnál minden erőt a sub kimenetre küld, így a többire csak alacsonyabb szintű torz jel marad.
2020. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Talán a táp már gyenge ( kondik, trafo ), azért is villog a led.

A sprayvel adtál egy pofont a potiknak is...

2020. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Magasabb hangerő alatt azt értem hogy negyed hangerő körül.

Igen, ez egy kapcsolóüzemű erősítő, kisebb hűtőbordák alatt ott van az IC.

Csak egy poti van viszont az sercegett, az megszűnt. (A hiba fellépése után spréztem be)

A trafóra én is gondoltam, viszont azt hogyan tudnám letesztelni?

2020. aug. 27. 11:10
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nagyobb hangerőnél a nagy amplitúdójú mélyhangok megszólalásakor az erősítő nagyobb áramot vesz fel. Emiatt időszakosan lecsökken a tápfeszültség, ezért villog a mélyhangok ütemében a LED. Transzformátor mitől gyengülne le? Inkább a tápegységben levő elektrolitkondenzátorok veszthettek a kapacitásukból.
2020. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

4


Ha egy sima tekercses trafo, akkor a réz szálak vezetőképessége romolhat, így kevesebb kakaót tud biztosítani..., így romolhat.

Nem írta féléjét kérdező mellesleg s tudod volt ez a fajta is a mai sz@rokkal ellenben;)

2020. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell ezt túlgondolni, egyszerűen alulméretezett a trafó, így szokott ez lenni az ilyen olcsó hangfalaknál. Kb. mindnél megfigyelhető, hogy villog a led, ha torzításig csavarjuk az erősítőt.
2020. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Így van,,,sima tekercses trafó.


Azt romlik a vezetőképessége..


Na most, kár volt mondanod,mert az áramszolgáltató neki fog állni kicserélni az összes régi trafót a trafóházakból.....


De csak azért mert már elég régiek,és azóta romlott a réz szálak vezetőképessége....


Gondolom elkoptatták belűről az elektronok a rezet....


Vagy lehet kakaó folyt a trafóra...


Max a szigetelés,lakkozás mehet tönkre,plusz a hőtágulástól a szálak elpattanhatnak,de nem fog megromlani a lakkozott réz vezeték !!



Ekkora marhaságokat...

2020. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7


Aki buta s tapasztalatlan, mert csak könyvből tud, az buta is marad;)

Én már tapasztaltam azt, hogy hegy trafo elgyengült, mint emberek láthatóan agyilag az "okos" világban;)

Egy csere megoldotta a problémát...jéééé, de ez bizonyos embereknél valóban nem megoldás:D

2020. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

„Ha egy sima tekercses trafo, akkor a réz szálak vezetőképessége romolhat, így kevesebb kakaót tud biztosítani..., így romolhat.”

Miért van tekercs nélküli transzformátor is? Áruld már el, mitől romlik a rézhuzalok (nem rézszálak) vezetőképessége?


„Aki buta s tapasztalatlan, mert csak könyvből tud, az buta is marad;)”

Aki, csak az inetrnetről „tud”, és gondolkodás nélkül elfogad minden baromságot, na az az igazán buta! Tipikusan olyan, aki azt hiszi, hogy ért hozzá, de csak mellébeszél, azt is értelmetlenül.


„Én már tapasztaltam azt, hogy hegy trafo elgyengült”

Mi az, hogy „hegy trafo”?


„elgyengült”, eszetlen baromság.


Okostelefonja van, esze nincs.

2020. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én nem vagyok egy szakértő, de szerintem ha 30-40 éves erősítőkben nem gyengülnek el a trafók, akkor egy 10 évesben sem szabadna, hogy ilyen történjen :D
2020. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!