Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól rendesen a...

Miért nem szól rendesen a mély hangfal kimenet az erősítőmön?

Figyelt kérdés

Adott egy régi (kb 10 éves) 2.1 hangfalszett amiből még régebben kivettem a mély hangszórót mert fél hangerő után elkezdett torzítani (mint végül kiderült minden másikkal is) rákötöttem egy erősebb mélyládát (kb 30W) és tökéletesen működött kb 3 hónapig utána elkezdte hogy a magassugárzók tökéletesen szólnak viszont a mély akármit kötök rá olyasmi hangot ad ki mint amikor közelében interferencia van és átveszi (ezt viszont csak akkor amikor mély hangot kéne kiadnia) Szétszedtem az egészet forrasztás hibát nem találtam, potméterbe fújtam kontakt sprét, biztosítékot megnéztem nem durrant ki,külsőleg nem látom hogy egyik vezeték is meglenne törve. Még annyi érdekesség hogy magasabb hangerőnél amikor van a basszus és az a fura hang akkor a led is elkezd pislákolni ütemre.

Valakinek van ötlete mi lehet a ludas?



2020. aug. 27. 08:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

7 és 10 igazatok van.


Nálunk a csengőreduktor (még a nagyapám szerelte fel) a ház építése óta, kb. 80 éve, az áramszüneteket kivéve, folyamatosan üzemel és semmi probléma nincs vele.


canobix "szakértő" barátunknak fogalma sincs az egészről.

2020. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%

Az az "elgyengülés" menetzárlatra utal a szekunder oldalon.

Persze nem a két végén,hanem a tekercs belső részében valahol,így jön is ki feszültség belőle,de már nem a ráírt fesz,hanem alacsonyabb.

De ez ritka hiba.

Még esetleg ha több primer tekercses a trafó,olyan pl ami üzemelhet: 110/120/220/230/240 Voltról,,előfordúl,hogy nem sorosan kötik a tekercseket fázis iránnynak megfelelően,és így az egyik primer tekercs visszafele dolgozik.

Azért megnézném,hogy te gazsi figyeljé már,nem szól rendesen a nézését meg a járását,,,pedig most vettem a két kilówattos végfokot,azt gyenge..

Há biztos elgyengűlt a toroid,,,,lehet kapni 50 ezerért...

Vegyé bele,majd kicserélem,,,,hopp még mindig gyenge....

Ja meg a a másik fanatikus tábor,az meg állandóan az elkókat akarja kicserélni mindenben,biztos az a baja címszóval......

2020. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12


Tiszteletem;)

2020. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!