Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért lóg ki a TV képernyő...

Miért lóg ki a TV képernyő szélein a műsorból egy jelemtős rész?

Figyelt kérdés

Nagyképernyős (81cm) Orion TV-ről van szó. A képarány váltások sem oldják meg. Csak néhány műsor jó rajta, pl. az m1, m2 híradó, + néhány más műsor.

A kérdésem, hogy ezt a TV nem tudja, vagy csak a sugárzás tipusán múlik? Hogy lehet, hogy vannak olyan gépek, amikkel ilyen gond nincs.

Vagy a parabolás vétel, a beltérivel befolyásolja?


2010. aug. 7. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A szolgáltatók már, több csatornán hd felbontású adásokat sugároznak amit a hagyományos tv-k nem tudnak megjeleníteni így a kép szélei(a tv technológiájától függően)kisseb-nagyobb mértékben lemaradnak.Ezt szaknyelven szélvágásnak hívják.Sajnos ezt nem lehet megoldani semmilyen módon.
2010. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16:9-es képarány hátránya.
2010. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A HD-t nem értem, mert pl. az m1-en ki szokták írni, ha ilyenben sugároznak. De akkor is kilóg belőle egy darab, meg akkor is, mikor nincs kiírva. Nekem úgy tűnik, hogy nem ez befolyásolja.
2010. aug. 7. 10:33
 4/18 anonim ***** válasza:
full hd-s tv beszerzése ajánlott
2010. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És a 16:9-es képarányt is lehet választani, de ez nem oldja meg a problémát.
2010. aug. 7. 10:50
 6/18 anonim ***** válasza:
Hiába választod, ha egyszer a képernyője nem 16:9-es.
2010. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocsi az értetlen kérdésekért, de akkor miért van benne az állítási lehetőség?

Egyébként LG-Phillips monitor és teljesen szélesvásznú. Mi kell ahhoz, hogy tudja a HD-t? Ez inkább belső elektronika, mint képcső tulajdonság? A monitor felbontása határozza meg?

De akkor sem értem, hogy miért vannak jó adások, melyek jól jelennek meg?

2010. aug. 7. 11:24
 8/18 anonim ***** válasza:

A hd adásnak semmi köze nincs a 16:9 -hez, épp ezért nem is segít a problémán.Annak sincs köze a dologhoz hogy mondjuk az M1 hd adást ad, mert mint írtam a szolgáltatók sugároznak hd-felbontásban.

A probléma pedig az alábbi számokból fakad:

Hagyományos tv-k felbontása 480x640 pixel

Szélesvásznú(16:9) tv felbontása 480x850 pixel

Hd tv felbontása 1280x720 pixel

FullHd tv felbontása 1920x1080 pixel

Ezekból látod hogy egy 640x480 as képcső nem tud megjeleníteni 1280x720 pixelt, ezért marad le a széle!

2010. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
pontosan,a hd tv 720p a full hd pedig 1080p
2010. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, de pont az itthoni hagyományos (55 cm) TV-k tudják jól megjeleníteni a képet, vagyis azokon miért van rajta tökéletesen minden (a sárga karika, logó, felírat, stb.)?

Ezen a nagyon, amit anyum vett magának és amire azt írtad, hogy valószínűleg "Szélesvásznú(16:9) tv felbontása 480x850 pixel" - nos ez meg nem! Pedig nagyobb az egész, mégis arról marad le sok minden.


És miért vannak akkor jó adások is, erre sem kaptam még érdemben választ?

2010. aug. 7. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!