Olympus E-3 és Fujifilm s200EXR, cserélhető optikát és csepállóságot leszámítva miben kiugróan jobb az első?

Figyelt kérdés

Ezen a két gépen gondolkodom, azonban az Olympus E-3 objektív nélkül is 250E Ft, míg a Fujifilm s200EXR kompletten már 110E-ért is kapható.


Olympus E-3 [link]

Fujifilm s200EXR [link]


Átnyálaztam mindkét fényképező adatait, és persze látom a különbségeket, de nem látom azt a kiugró előnyt az első készüléknél, ami miatt Egyértelmű lenne a több mint kétszeres árazás.


Az s200EXR-nek például 2,7"-os LCD kijelzője van (igaz nem kihajtható), míg az E-+-nak csak 2,5". Az s200EXR-nek a fényérzékenysége 100 - 12800, míg az E-3 csak 100 - 8000, persze nem minden ezekről szól, de ahogy néztem, azért a másik gépnek is vannak előnyei, ha a fele annyi árat nem is nézem.


Szóval, a kérdésem egyszerű:

Miért és miben ennyivel jobb az Olympus E-3?


(Köszönöm a válaszokat és segítőszándékot, viszont nem vagyok hivatásos fényképész sem vérprofi, ehhez mérten válaszoljatok, még egyszer köszönöm. Simán lehet hogy valami nagyon alapvető különbség felett siklottam el)


2010. aug. 8. 03:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajánlom nézz meg 1-2 tesztképet a gépekkel és akkor meglátod, hogy nem csak a technikai adatokban kell összehasonlítani! Ennek a fujinak kissebb szenzorméret miatt zajosabbak lesznek a képei, meg kisebb ISO -n is! Arról ne is beszéljünk, hogy milyen ronda képet csinálhat iso 12800 -on!

[link]

[link]

Az árbeli különbség abból adódik, hogy az Oly tükörreflexes, ez a Fuji pedig kompakt! Az Olympussal egy kategória még: Nikon D90, Canon EOS-50D,550D!

Én nem választanám a fujit, mert nem is tudod fejleszteni és képminőségben is alulmaradna!

2010. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, a pixinfo-s oldalt nem ismertem így pláne hasznos volt!
2010. aug. 8. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!