Miért kell 2020-ig, vagy tovább halogatni analóg videó digitalizálását?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyszerűen nevetséges, és 10 éve is ezt gondoltam, valószínűleg még 10 év múlva is jön valaki a VHS kazettájával. Csoda hogy van még működő videomagnó. Ugyanez igaz a szkennelésre állami szinten.
2020. okt. 20. 22:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Még reagálnék 1-2 beszólásra.

Analóg videót említettem, szó sem volt másról (CD, DVD, LP, stb), szerintem olvass egy kicsit többet, hátha sikerül fejleszteni a szövegértést kedves 1. válaszoló a felszereléssel és a 300 VHS kazettával, amit ennyi idő alatt már vagy 20-szor digitalizálhattál volna napi 3 óra ráfordítással. Ha ezt a kérdést 20 éve tettem volna fel, akkor lenne jogod a fejemre olvasni, hogy "Nem mindenki olyan felvilágosult és felgyorsult világunkkal lépést tartani tudó mint te kedves kérdező!". Diákról sem volt szó amúgy, csak analóg videókról. Írhattad volna azt is, hogy eddig lusta voltam, vagy nem izgat, vagy akármi.

3.: Még mindig analóg videóknál tartunk, úgy látom neked is gondot okozott a szövegértés. Inkább te toltad túl, nem gondolod?

4.: Még egy frusztrált és sértődött válaszoló... semmi olyat nem állítottam, de még csak nem is céloztam olyanokra, amikről beszélsz. Szerintem menj pszichológushoz.

6.: Valóban nem vagyok szakmabeli, de ezek után már semmin sem csodálkozom. Persze, maradjon csak minden VHS (BETACAM, akármi) kazettákon, nincs azokkal semmi probléma, tökéletesen működnek...

Köszönöm a válaszokat.

2020. okt. 21. 12:26
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is most leltem fel egy családi videót a padláson, ami 20 éve ott van. Csodával határos módon hibátlanul le lehet játszani. Idén fogom elvinni digitalizáltatni. Most még lehet. 20 év múlva ha nem lesz már működő magnó, akkor is kerülhetnek elő ilyen felvételek. De azokat már nem lesz mi lejátsza.
2020. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: Még 20 év múlva is lesz egy-két működő magnó, mint ahogy még manapság is vannak működő orsós magnók vagy 8mm-es filmvetítők (pedig ez a filmformátum valamikor a 70-es években, azaz cirka 50 éve volt népszerű).

Annyi lesz a különbség, hogy akkor már a digitalizálás aranyáron lesz.

2020. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ha most kerülnek elő kazetták, azzal nincs semmi problémám, csak azzal, ha valaki idáig halogatta, vagy még mindig nem akarja, pedig megtehetné. Persze mindenki azt csinál a VHS kazettáival, amit akar. Attól, hogy digitalizál(tat)ja őket, még használhatja továbbra is.
2020. okt. 21. 13:24
 15/16 anonim ***** válasza:
Én még a mai napig használok dvd-t
2020. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azzal sincs semmi gond.
2020. okt. 21. 15:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!