Miért kell 2020-ig, vagy tovább halogatni analóg videó digitalizálását?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyszerűen nevetséges, és 10 éve is ezt gondoltam, valószínűleg még 10 év múlva is jön valaki a VHS kazettájával. Csoda hogy van még működő videomagnó. Ugyanez igaz a szkennelésre állami szinten.
2020. okt. 20. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal baj ha megiszol egy tálca sört...

De xanaxot ne szedj mellé! Ok?


Nagyon sok embernek van még VHS-e, CD, DVD, LP, stb adathordozója és lejátszója.


Nem mindenki olyan felvilágosult és felgyorsult világunkkal lépést tartani tudó mint te kedves kérdező!


Nekem cirka 300 db VHS vár digitalizálásra. Az átlag lejátszási idővel számolva cirka 3 hét!!!! És akkor még a szerkesztésről, javításról, renderelésről nem is beszéltem.


A több10ezer darabos dia gyűjreményemről már említést sem merek tenni......


éééés én még értek is hozzá és van megfelelő eszközparkom a digitalizáláshoz. Sokan vannak akiknek fogalma sincs arról mit kellene tenniük a házi felvételeikkel.

2020. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A VHS magnók gyártását 2016-ban állították le végleg. Az enyém 2003-as és működik. Ha jövőre meghal, akkor 18 évig működött. Ezt feltételezve 2034-ig lesz magnó. De ha esetleg felmerülne rá igény, valószínűleg gyártanának újra magnót, ahogy lemezjátszót is. Kérdés az, hogy a kazetták meddig bírják. Nekem van 1994-ben felvett amit hiba nélkül le tudok játszani, rajzfilmek vannak rajta a tévéből felvéve (a teletext jel so-so dekódolható, így látszik a dátum és a pontos idő).
2020. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőember! Arról tudsz ugye, hogy az adatmentéseket mágnesszalagra is rögzítik? Tudod: olyan nagy kerek bigyókra amiket a filmekben látsz! Az még a mai napig létező és használatban lévő technológia.....

Nem kellett volna annyira túltanulnod magad. :D

2020. okt. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudod, nem mindenkinek az az első dolga, hogy ha megjelenik valami új technika, akkor egyből mindent kidobjon, amit addig használt. 10 éve még rengetegen használtak szalagos kamerát. Miért? Mert amit megvettek előtte 5-10 évvel nem kevés pénzért, azt nem fogják menten kidobni csak azért, hogy ismét 150 ezret kidobjanak egy új kamerára.

Nem mellékesen több más oka is lehet annak, hogy valaki 2020-ban akar valamit digitalizáltatni, bár ezek valószínűleg számodra felfoghatalan dolgok, és komoly traumát fognak okozni. Mondjuk az egyik, hogy valahol találják. Pl. a nagyszülők hagyatéka között. Vagy egyszerűen csak el volt dobozolva, vagy a szekrény mélyén lapult. Vagy egyszerűen csak nem olyan lényeges anyagról van szó, amit azonnal vinni kellett volna digitalizálni.

A nevetséges meg az, hogy te ezen lovagolsz. Miért is okoz neked ez ekkora traumát? Miben lesz neked rosszabb az életed attól, hogy valaki idén digitalizáltat?

Ja, hogy semmiben, csak épp nem találtál mást, amibe beleköthetnél? Inkább találja értelmet a szánalmas életednek!

2020. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tisztázzunk valamit, semmi bajom sem a mágnesszalagokkal, sem az analóg videózással, és szó sem volt régi eszközök kidobásáról, de még azok félretételéről sem, kedves válaszolók ott a magas lovon. Mindössze azt nem értem, hogy kb. 20 év, az írható DVD-k, és az ezzel foglalkozó vállalkozások megjelenése óta eltelt idő erre miért nem volt elég, akár biztonsági okokból. De a pökhendi válaszaitok (amiket persze nagyon köszönöm), felvilágosítottak, hogy ilyen kérdés egyáltalán fel sem merülhet, sosem lesz pl. tűz a házban, a VHS köszöni jól van, és még lesz is vagy 50 évig, úgy legyen!
2020. okt. 21. 00:16
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"megjelenése óta eltelt idő erre miért nem volt elég"

azért, mert a világ nem szalad olyan gyorsan mint ahogy a Zinterneten azt látod.

Ha szakmabeli lennél akkor tudnád hogy a ma, 2020-ban milyen technológiák használatosak...

Mivel láthatóan nem vagy szakmabeli ezért beszélünk veled "magas lóról" Világos?

2020. okt. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

naigen... a szubkultúrális vonatkozásait se felejtsük el a kérdező által említett technológiáknak.

Elég egysíkú lehetsz kedves kérdező. Ki vagy te? egy droid?

2020. okt. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam több helyen, hogy - ha lassan is - de minőségromláson esnek át a VHS kazetták, akár minden lejátszáskor is romolhat minősége, de a szalag is megnyúlhat stb. A digitalizálást ezért javasolják.

Azt is szokták mondani, hogy a kazetta szalagján lévő rétegtől függően a mágneses jel is megváltozhat, előbb-utóbb. A mágnesszalagok, melyek biztonsági mentéseket őriznek, valószínűleg más kategória, mert feltételezhetően más anyagból készült a szalag.

2020. okt. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szkennelni még mindig jobb sőt Németországba semmiböl nem az eredeti van meg a hivatalba hanem a másolata az adott eredeti papírt be szkennelik,és kinyomtatják szkennelt változtatott.

Nem magyar sajátosság.

2020. okt. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekünk pl. több tucat VHS kazetta van otthon a szüleimnél. Régi családi felvételek. Még mindig nem lettek digitalizálva, annak ellenére, hogy apámnak meglenne a technikája hozzá. Talán majd, ha nyugdíjba megy, nekiáll, de az még 5 év.
2020. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!