Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy tv-ben az egyik hangszó...

Ha egy tv-ben az egyik hangszórót kicserélném mélynyomóra, a másikat pedig magasra, akkor jó lenne a hang?

Figyelt kérdés
Van egy régi LG LCD tv-m, ha működne, kipróbálnám!
2020. nov. 13. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A hangkimenetére csatlakoztass erősítőt,és akkor jó esetben van virtual 2.1.

2020. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ám, de őt már csak tartaléknak tartom, sok minden hiányzik belőle, pl csak koax bemenet maradt benne, hangszóró sincs benne, de bekapcsolni bekapcsolni, csak a bemenet alaplap és a hangszóró hiányzik.
2020. nov. 13. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhhááá!

Nos,a hangszórók szerintem max közepek lehettek a készülékben.

Ha két különbözőt kötsz rájuk,akkor is ugyanazt a jelet kapják.Nem valószínű hogy a mély csak mélyet adna,mivel az egész hangot kapja.

Nem lesz így jó... :)

2020. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, de ugyebár a hangszóró a van egy tartomány, pl 40hz-120hz.annál magasabb hangot nem tud kiadni nemde?

Vagy a magas. Az sem tud kissé b frekis hangot kiadni, mint amit bír.

2020. nov. 13. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem így van ebben az esetben.

A "teljes",nem külön adatot kapja mindkettő,így a mélyen is és a másikon is ugyanaz szól,csak a mélyen mélyebben egy picit.

Én csak kombi hangszórót cseréltem még régebbi eszközben,ott megfelelő volt,mert ugyanazok volta.

Ennél tovább én nem mennék,mert ilyet még nem csináltam...

Hagyok mást is hozzászólni. :)

2020. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

„Ha egy tv-ben az egyik hangszórót kicserélném mélynyomóra, a másikat pedig magasra”

Ha ezen azt érted, hogy mondjuk a bal csatorna hangszóróját kicseréled mélysugárzóra, a jobb csatorna hangszóróját megasssugárzóra, akkor ennek így nincs értelme.

Ezt úgy lehet, hogy mindkét csatorna kimenetére teszel egy mély és egy magassugárzót.

Ha egy mély és egy magas hangú hangszórót közvetlenül rákapcsolsz, akkor mindkét hangszóró ugyanazt a jelet kapja. Párhuzamosan lesznek kapcsolva, az kisebb impedanciát jelent, amit nem biztos, hogy a TV hangerősítője elvisel. Az rendben van, hogy a mély hangszóró nem viszi át a magas hangokat, de a magashang tartományban feleslegesen terheli az erősítőt. A magas hangszóró nem viszi át a mélyhangokat, az meg feleslegesen terheli az erősítőt a mélyhangok tartományában. Egyébként sem szabad ráengedni a mélyhangokat a magassugárzóra, mert az általában jóval kisebb teljesítményű, mint a mélysugárzó.

Egy hangváltó jelenthetne megoldást. A legegyszerűbb esetben a mélysugárzóról a hangszóróval sorosan kapcsolt induktivitással leválasztják a magashangokat, a magassugárzóról a hangszóróval sorosan kapcsolt kondenzátorral leválasztják a mélyhangokat. Ezeket méretezni kell, a kondenzátort be lehet szerezni, de az induktivitást házilag kell elkészíteni. Szükség megoldásként még elképzelhető, hogy csak a magassugárzóról választják le a mélyhangokat egy kondenzátorral. A megfelelő megoldás nem annyira egyszerű, hogy csak rákötöm a mély- és magassugárzót az erősítőre. Elvileg, ha jól megcsinálod és a hangszórók jobbak az eredetinél, akkor szólhat jobban, mint eredetileg.

2020. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!