Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért torzít be a rode nt1-a...

Miért torzít be a rode nt1-a kondenzátor mikrofonom?

Figyelt kérdés
A napokban vettem egy rode nt1-a kondi miksit de valamiért a magas hangoknál nagyon betorzít úgy hogy nem megy pirosba,akármennyire veszem le a jelet ugyanúgy csinálja,pl:feldolgozast akarok csinálni,az eredeti zenébe tökre szép tiszta a hang a magas résznél erre meg nálam nagyon betorzít de annyira hogy beszakad a dobhártyám,azért választottam ezt a mikrofont mert elvileg ezzel nagyon jó hangzást lehet kihozni,a mikrofonom gyári hibás lenne? A hangkártyám egy focusrite 2i2

2020. nov. 8. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol vetted le a jelet? Nem mindegy. Ha a hangrögzítő szoftverben, attól még a hangkártya betorzít és a torz jelet gyengíted szoftveresen. A hangkártyán kell a gain potit lejjebb tekerni, így a bemenő jel gyengül és nem lesz torz, utána azt szükség esetén a szoftverben lehet erősíteni. Illetve nem tudom milyen mikrofon, ha kézi, a magas hangoknál vidd egy kicsit távolabb magadtól, ha állványon van, akkor te menj hátrébb. Ezt azért kell, mert a magas hangokat jobban meg kell lökni, hogy kiénekeld, emiatt az erősebb lesz a felvételen, ezzel ki tudod kompenzálni.
2020. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nt1a frekvenciamenete direkt ilyen emelt magasú. Jó kezekben jelentősen nagyobb szabadságot ad ekvalizerezésre, tehát a végeredmény tud sokkal jobban ülni a mixben, mint egy lineárisabbé, mint pl. a sima nt1. Azért persze ne cseréld, csak nézz utána, hol érdemes mennyit, milyen meredekséggel csökkenteni a magasain! Elképzelhető persze, hogy pont az az énekes vagy, aki elé nem ezt a mikrofont raknák egy stúdióban, mert mondjuk nincs az a deesser, ami kikalapálná az anyagot. Vagy ha esetleg azért vetted, mert korábban profi ajánlotta, aki pont ezt használta rajtad, és az eredmény jó lett, akkor kérdezz rá, mi a teendő a jellel, hátha lesz kedves elmondani, mivel nála továbbra se egy belépő hangkártya előfokába lesz tolva az a mikrofon, hanem inkább jól kihasznált, drága vasakba, és még a végén a DAC is valami sweet. Lehet, hogy elég tengelyből kibillenteni a mikrofont, és/vagy kicsit egyre távolabbra tolt popfilterrel kísérletezni. Azért ez egy elég komoly szakma, nem érdemes otthon újrafeltalálni, miközben erős amatőr szinten tkp. dugig van vele a youtube.
2020. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 a hangkartyan vettem le a gaint de ugy se volt jó,de köszönöm a választ!
2020. nov. 8. 15:29
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 beszéltem egy profi producerrel és ő mondta hogy ismer olyat akinek ugyanez volt és ez elvileg egy gyári hiba,illetve studioba voltunk felvenni egy számot és ott is nt1-a mikrofonba enekeltem fel azert gondoltam hogy ez majd nekem jól fog állni mert a végeredmény szerintem egész szép lett,engem nagyon zavar és tényleg fulsertonek tartom a magas hangokat es eq-val se tudtam nagyon korrigálni rajta,már írtam is annak az oldalnak akitol vettem hatha kicserelik. Köszönöm a választ!
2020. nov. 8. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, küldj egy használható részletet, meg hogy milyen ekvalizer(ei)d van(nak), és meglátom, mit tehetek, és ha sikerrel járok, akkor küldöm a beválni látszó presetet. Azt is jó lenne tudni, mivel hallgatod le, mert ilyesmiben általában ott kezdődik az erdő.
2020. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!