Monitor Audio Silver W12, vagy Bowers & Wilkins DB4S subvoofer?

Figyelt kérdés
Azonos árkategóriájú, zárt mélynyomó mindegyik, audiofil minőségben. Zenehallgatásra kellene valamelyik, házimozira van egy nyitott nagy ládám, úgyhogy a házimozi képesség nem releváns. A kereskedő a Monitort favorizálja, azt egyből tudná is adni, a Bowersről nem mondott rosszat, viszont nehezebb beszerezni. Én a Bowers-hez hajlok, van rajta 2 tigger, LTE, az AV-teszt is az egegbe emelte. Ha van valakinek valami tapasztalata, örülnék ha megosztaná velem. Nem kétfilléres cuccról van szó nem szeretnék mellényúlni, sok éven keresztül ezt szeretném hallgatni.

2020. nov. 15. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A szobád mekkora? Van/lesz basszuscsapda?
2020. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a B&W tűnik becsületesnek, de otthonra nem vennék ilyen kategóriát.
2020. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A nappali-moziszoba(kettő az egyben) kb 30 m2, a háromnegyede felülről nyitott egy galériával, ott kapcsolatban van kb 100 m2 területtel, oldalról is egy jó nagy nyílással egybe van nyitva még kb 40 m2-el. A helyiség akusztikája még kérdéses, szerintem csak beméréssel lehet megállapítani hogy milyen is valójában. Basszuscsapda még nincs. majd attól teszem függővé a beépítését hogy mit mutat a hangkép. A házimozinak külön mélynyomója van (még nem üzemeltem be) KLIPSCH SPL-150, ezért sem akarom a kisebb zárt ládát házimozira alkalmazni. Mondjuk lehet ki fogom próbálni hogy szól két mélynyomóval, a processzor lekezeli, egy próbát megér. A kategóriánál maradva, tudom hogy vannak milliókért is mélynyomók,amik lehet jobban szólnak, de nálam egyenlőre ez az árszínvonal a határ. A Bowersben 1000 wattos erősítő van, lemegy 8 Hz-ig, 20 Hz-nél még jelentős nyomást produkál, igaz "csak" 250-es az átmérő, míg a Monitornál 300-as. Ez lehet zenénél nem hátrány, mert a kisebb gyorsabb-pontosabb, de ennek az eldöntéséhez egyenlőre kevés vagyok. A külső méretekben a két láda közel egyforma, de a Bowers sokkal nehezebb, 27 kg. Ettől függetlenül nekem is a Bowers tűnik jobban összerakottnak,igazi kis méregzsáknak tűnik.
2020. nov. 15. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól látod, eléggé okés lesz az ott, használd egészséggel!
2020. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz! Akkor maradok a Bowersnél, ez első szubjektív benyomásom szerint is az kell nekem, csak a beszerző összekavart egy kicsit.
2020. nov. 15. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Bowers-t választanám
2020. nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!