Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ehhez a keverő erősítőhöz...

Ehhez a keverő erősítőhöz milyen hangfalat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

[link]

Ehhez a keverő erősítőhöz milyen passzív hangfal lennne megfelelő?



2020. nov. 28. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Oda van írva van benne 2*170 wattos erősítő.
2020. nov. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés...
2020. nov. 28. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert leírtad, mire szeretnéd használni.
2020. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az erősítő teljesítménye 2×170 W. Ehhez legalább 200 W-os hangdobozok kellenének. Tudni kellene még azt, hogy az erősítő mekkora impedanciájú hangszórón adja le a 170 W-ot, de ezt nem látni sehol. Akkora impedanciájú hangszóró kellene, amekkora impedanciára készült az erősítő.
2020. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Én is 200-300 Watt-is hangfalra gondoltam. Még annyi, hogy ag RMS legyen 200 Watt a max teljesítmény meg 300-500 watt kb.?

2020. nov. 29. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Az erősítő 170 W-járól nem tudni, hogy az szinuszos, vagy zenei teljesítmény, én szinuszosra gondolok, általában azt adják meg. Akkor pedig az RMS teljesítmény legyen 200 W. Ha az erősítő zenei teljesítménye lenne 170 W, akkor is megfelel a 200 W körüli hangdoboz. Általában a hangszóróra adható maximális teljesítmény legyen nagyobb, de legfeljebb egyenlő az erősítőből kivehető legnagyobb teljesítménnyel. Így elkerülhető a hangszórók esetleges túlterheléséből adódó károsodása. Ezenkívül a maximális teljesítmény közelében üzemelő hangszóró torzítása nagyobb, mint kisebb teljesítménynél.
2020. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2020. nov. 29. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!