Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki melyik lehetőséget választa...

Ki melyik lehetőséget választaná televízióbol?

Figyelt kérdés
Régebbi full HD prémiumabb készülék használtan, vagy 4k hisense vagy hasonló alsóbb kategória?

2020. dec. 22. 15:54
A kérdező szavazást indított:
Használt
Új
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4k-ból érdemesebb komolyabb készüléket venni, mert az alja gagyi. Én ráfaragtam a garasoskodásra.
2020. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen az újat, a régebbiek nem ismerik többek között az újabb codeceket sem, pl a H.265öt.
2020. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Újat, már csak a gari miatt is. Voltam a Mediamarktbam nemrég tv-t venni és egyáltalán nem láttam azt a nagy képminőségbeli különbséget a drágábbaknál, ami indokolta volna azt az árkülönbözetet. Nyilván szolgáltatásban többet tudtak, de az nem nagyon érdekelt.
2020. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én az újat venném meg.

2020. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az újat.
2020. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Újat,azt is online rendelni.
2020. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A régebbi, használt modelleket venném, de csak abban az esetben, ha még van valamennyi garancia (például ha régebben 5 éves garanciát vásárolt hozzá), illetve ha nincs, akkor nagyon jó áron kell hogy legyen.


A konkrét kérdésedre válaszolva: tehát gyakorlatilag ha jól gondolom, akkor egy adott áron szeretnél tévét vásárolni, és azon gondolkozol, hogy felsőkategóriás használt full hd legyen, vagy belépő kategóriás 4k-s tévé. Képminőségileg valószínűleg a felsőkategóriás full hd tévé fog győzni, ahogy az első is írja, a belépő kategóriás 4k-s tévék nem érnek sokat, sőt még a középkategóriás 4k-s tévék sem mindegyike felel meg azoknak a követelményeknek, amik 100%-ban szükségesek a 4k HDR tisztességes megjelenítéséhez (pl. 1000 nit fényerő).


Én a használtat ajánlom továbbra is, de garanciával, és használtan is tudsz olyan tévét találni, ami már 4k felbontású, és középkategóriás. Például múltkor egy 55" méretű MU8000 szériás Samsung-ot adtak el 120k-ért, iszonyú jó vétel, ez sokkal jobb mint a mostani TU8000.

Vagy egy 2016-os felső kategóriás szintén 55" 4k-s tévét adtak el 100k-ért, a pontos típusára most nem emlékszem, de az újkori ára 400.000 ft volt, igaz már nem volt garancia rá, de ennyit megér bőven, a mai napig ha odarakhatnád a 300.000 ft -ba kerüli felsőkategóriás lcd tévé mellé, ugyanazt a képminőséget kapnád.


Amit Full HD-ban érdemes megvenni, és már csak amúgy is régit lehet, mert nem gyártják őket (sajnos) az a plazma. Panasonic VT60 stb.

2020. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, új lesz vásárolva. Bár kicsit én is hajlottam a 3-4 éves nevesesebb márka felé.
2020. dec. 26. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!