Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Drónozott már valaki idén...

Drónozott már valaki idén engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Az új törvény eléggé megnehezíti a hobbi drónfotósok életét. Azt szeretném kérdezni, hogy reptette-e már valaki a drónját idén engedély- és az új applikáció nélkül? Ha igen, volt bármi következménye?

2021. jan. 3. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Én reptettem,de pár perc után messzebbről jövő hang azt mondta,hogy álláhákbár,és felrobbant a drónom..
2021. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, kint a semmi közepén röptettem, lakott területen még nem. Így is sok rendőr mászkál felénk, nem tudom hogy szolnának e érte.
2021. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Én csak kertemben, kb. 3 emeletnyi magason. Nem lett semmi következménye.
2021. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

én az udvaromban felengedtem rögtön éjfél után hogy csináljak néhány tüzijátékos képet, de kevesen tüzijátékoztak sajnos.


Városban mostanában sem repültem, ezután sem fogok. Jobban félek a járókelőktől mint a rendőröktől... micsinálsz? meddig megy el? milyen magasra megy? mennyivel megy? van engedélyed? ugye nem leszek benne? zuhannálle!

ezeket már mind megkaptam, úgyhogy otthagytam a városokat. Marad a puszta és z elhagyatott helyek.

Amerre járok egyszer láttam rendőrt 40 év alatt - az i sngem kergetett, de leráztam a földúton :D

2021. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. jan. 3. 19:59
 6/11 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Tegnap a kertben meg az utcán max 15M magasan.
2021. jan. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha nem veszi észre senki, akkor ezután sem lesz bajod belőle, ahogy eddig sem. ha civilek meglátják, akkor ugyanúgy, mint eddig is előfordult bármelyik, vagy érdeklődni fognak, vagy nem törődnek vele, vagy rendőrt hívnak. ha rendőrt hívnak, akkor viszont most már szinte biztosan megbüntetnek, mert jelenleg esélyed sincs szabályosan használni.


[link]


ha a felvételt találják meg és kiderül, hogy te és mikor csináltad, akkor nem tudjuk, mi történik. eddig nem nagyon büntettek utólag, képek alapján (kivéve, ha poltikai kötédés volt), de most ez is megváltozhat.

2021. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Morzsi007 ***** válasza:
Én még repülnék is legálisan, de még regisztrálni sem tudtam a gépet, mert nincs lehetőség rá. Esélyt sem igen adnak, hogy szabályosan járjunk el.
2021. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
1 éve be kellett volna vezetni, de az utolsó utáni pillanatig halogatták és még mindig ne működik. talán majd hetek-hónapok alatt kialakul a rendszer addig meg vagy megy a kalózkodás és a kockázat, vagy nem repül senki.
2021. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

EU: <=250g és addig lehet rajta kamera is, akkor is játék a játék drón, nem

kell vizsga és regisztráció


HU: <120g alatt nem kell engedély, de ha kamerája is van, már regisztráció és vizsga-köteles


Miért is kellett szigorúbbnak lennie mint az EU-s? A magyar ember butább mint az átlag európai és nem képes a játékokkal felelősen bánni?


Ha az lett volna a törvényalkotó célja, hogy az a drónok ne zavarjanak másokat vagy repülőket, akkor azt elintézhették volna úgy is, hogy csak lakott településen kívül lehessen kamerásat használni, repterek környékén meg egyáltalán nem.


Így az is drónvizsgát tehet, aki a mezőn reptet, vagy csak bringázás közben csinált pár perces felvételeket 5-10m magasról.


Az nem ér amit fentebb írtak, hogy mit számít, majd nem büntetnek ha nem látják.

Én ésszerű, betartható törvényeket akarok, nem zavartan dugdosni a drónomat, ha mégis arra téved egy rendőr. Az annak múltnak az emlékét idézi, ami miatt a rendszerváltás történt. Ideje lenne továbblépni, nem erre nevelni az embereket.


Bezzeg pálinkát főzhet bárki vizsga nélkül, pedig azzal megölhet másokat, vagy vakságot is okozhat, ha nem tudja hogy kell. A másik csodálatos engedmény szerint meg lehet "valamennyit" inni, majd biciklire ülve közlekedni.

De egy 200g-os kamerás játék az nem fér bele, az veszélyeztet légteret meg másokat.


Egy kisebb kamerás játékdrón értékével már összemérhető az összes díj (regisztráció, az igazolás, a vizsga díja), főleg ha adatot kell módosítani, meg valamit kitalálnak és újra kell vizsgázni.Az EU-s szabályozással egyet tudtam érteni, és nem is szeretnék nagy, nehéz drónt, ami esetleg sérülést okozhat. És igen, ki bírnám fizetni. De ez is akkora baromság, mint az iparkamarai "regisztrációs díj" (aminek már a neve is abszurd, mert csak a befizetést regisztrálják) ami szerintem nettó lehúzás mert nem ismerek olyan vállalkozót, akinek bármi haszna lenne belőle. Ha a boltban csapnak be több ezerrel, az is felháborít, ott se nem mondom, hogy ó, nem számít, ennyi belefér. Az nem mentség a lehúzásra, hogy törvény van rá.


A legrosszabb az egészben, hogy egy ilyen értelmetlen hülyeséget nem is lehet visszacsinálni, mert ezért nem tüntetnének az emberek, de attól még értelmetlen és hülyeség. Szeretném tudni a nevét, aki miatt ilyen lett a dróntörvény, hogy legalább el tudjam mondani a gyereknek, ki miatt nem megyünk drónozni.

2021. febr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!