Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szerelnek a tévékbe...

Miért nem szerelnek a tévékbe hang kimenetet, hogy simán össze lehessen kötni hifivel, hangszórókkal?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés van ezzel kapcsolatban, ezért jutott ez eszembe.

Nekem ugyan régi típusú tévém van, hátul és oldalt is vannak rca bemenetek, de egyik sem kimenet. Én megoldottam, kétféle módon is működik, de sokan szenvednek ennek a problémának a megoldásával.

Ha bemeneteket tudnak a tévébe rakni, akkor kimenetet miért nem?



2021. jan. 6. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, eddig minden tv-n amivel találkoztam, volt valamiféle kimenet. Fejhallgató jack, optikai kimenet, vagy akár a scart csatlakozón is.
2021. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ár/igény.

Hány tévét láttál hangfalszettel és hányat nélküle?

Ezért. Aki olyat akar, olyat vesz.

2021. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valamiféle hangkimenet minden tévén van, én még nem láttam olyat amin egyáltalán ne lenne. A probléma ott kezdődik, amikor a tévé kimenete nem kompatibilis az erősítő bemenetével.
2021. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én se láttam olyan TV-t, amin ne lenne. RCA általában mindegyiken van, sokszor S/PDIF is.
2021. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
50%

"régi típusú tévém van"

Akkor valószínűleg jack aljzatot kéne keresni. Elég ritka, hogy az sem lenne.

2021. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a régi tévé alatt képcsövest ért, azon biztos van SCART csatlakozó, arról le lehet venni a hangot egy SCART-RCA átalakítóval. Olyan is van ami be- és kimenetté is egyszerre alakítja (6 vezeték kön ki), ha bemenetnek is akarod használni, bár akkor érdemesebb inkább a forráseszközről közvetlen levenni a hangot.
2021. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:

#6: ha meg még régebbi, akkor van rajta DIN hangkimenet.


De olyat még nem láttam olyanon, amin lenne SCART és-vagy RCA is, az elég anakronizmus lenne. :)

2021. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam, én megoldottam, csak nap mint nap találkozom ilyen problémával, hogy nem tudják a tévéről átadni a hangot hangszórókra. Általában a kimenet-bemenet okoz gondot és mindenféle átalakítók szükségesek a megoldáshoz, ami ugye plusz költség..

Köszi a válaszokat!

2021. jan. 6. 15:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal csak az LG és a Samsung szereti lespórolni az analóg, vagy bármilyen hangkimenetet, nem tudom miért. Mostanában csak optikai vagy HDMI-ARC kimenet van, az olcsókon még ezek sem.
2021. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem régi Samsungom van, de az az érdekes, hogy a DVD/VHS kombóm a tévénél is régebbi ( 13 évesnél öregebb) és azon mégis vannak rca kimenetek, most nem nézem meg a hátulját, de azt hiszem, még talán 5.1 is, mert többféle színű sorakozik rajta. A tévén meg csak bemenetek mindkét helyen.

Ezért fura nekem ez a dolog.

2021. jan. 6. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!