Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy a LED TV-n...

Miért van az, hogy a LED TV-n akár már egy alacsonyabb fényerő szint is irritálja a szemem?

Figyelt kérdés

Egy 123 cm-es Sony LED TV-m van.

Hálószobában nézem, általában sötétben.

A Háttérfény ha 1%-ra állítom, akkor felel meg nekem, de akkor meg ugye a világos részek "eltűnnek".

Mindenféle képjavító okosságot kikapcsoltam, beállítottam Film módtól kezdve mindenre, de akár ha már csak 6-8%-ra veszem a háttérfényt, világos illetve fehér részek annyira vakítanak, hogy elképesztő.


A szememmel lehet gond?

Kisebb méretű képernyőnél ez nem okoz gondot, pl telefonnál vagy a monitoromnál (22 colos).



2021. jan. 26. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Igen.
2021. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
csak a TV van bekapcsolva, más fényforrás nincs amikor nézed a TV-t?
2021. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak a tv
2021. jan. 26. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Akkor az a baj!

Faterom is mindig ezzel küzd... napszemüvegben nézi éjjel a TV-t :DDDD

A szürkehályog műtétei óta pedig hatványozottabban jelentkezik nála ez a probléma.

Megoldás: legyen kivilágítva a szoba!

(Ezt amúgy általában a TV-k használati útmutatójában is le szokták írni)

A TV egy fényes "pont" a szoba teljes sötétségéhez képest. A szemed pedig igyekezne látni a sötét részeken is, ezért tágul a pupillád, kötben a TV fényes képe pedig a tág pupillán keresztül bombázza a szemed rengeteg fénnyel.

Kb mintha hegesztőbe néznél, vagy a napba, vagy belevakuznának fényképezővel a szemedbe. Csak ez nem egy-két pillanatra történik, hanem egész este. Nem csoda, hogy elfárad a szemed.

Próbáld meg azt, hogy égeszt valami éjjeli lámpát ami beborítja kevés fénnyel az egész szobát.

2021. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Na pont ezt mondtam azoknak akik ezzel dicsekednek,hogy mekkora tv-jük van..

Amikor moziba való tv-t,,tesz be a 15 m2 es szobába..

2021. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor valószínűleg az lesz, hogy veszek valami gyengébb fényű LED-es lámpàt vagy ilyesmit. Nem menőzik senki a tv méretével, direkt még a kisebbet is vettem, pedig nem sokkal drágábban vehettem volna jóval nagyobbat, de direkt nem akartam. Eddig egy 108 cm-es volt 5 éven át, de nem érte meg a javíttatása, ezért a csere. azzal nem volt ilyen gondom, mert azon nem voltak ilyen vakítóak, élénkek a színek.
2021. jan. 27. 00:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

akár a TV hátuljára is lehet egy LED szalagot tenni, vagy szekrény tetejére plafont világítva.

Csak valami meleg szín legyen.

Apropó meleg szín... a TV-n nem lehet állítani a színhőmérsékletet? Az is segíthet.

(nekem most a samsungon van meleg tónus, az előző Sony 40W605B-n nem volt.)

2021. jan. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gabesz147 ***** válasza:
100%
A régi, katódsugaras TV-éknél is javasolt volt egy "háttérfény" használata. Ez nem új dolog, én most is használok egy gyenge kis lámpát mögé.
2021. jan. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!