Miért csinálja ezt a TV?

Figyelt kérdés

Samsung tv, 2020-as verzió TU8500

ha nagyon kevés fény - vagyis inkább fényes részlet - van a megjelenített képen akkor leveszi a fényerőt.

nem! nincs bekapcsolva semmiféle eco mód és nincs a környezeti fény érzékelése sem engedélyezve! az az első amit bekapcsolok egy TV-n, nem kell hogy nekem villogjon, majd én megmondom mennyire legyen fényes (vagy ezek szerint nem? :D)

tehát ha mondjuk a gyakorikérdéseket nézem inverzben és csak a fehér szövegek vannak akkor elveszi a fényerőt.

ha mondjuk egy sötétebb youtube videót nézek akkor is nagyon kevés háttérfényt ad. viszont ha megmozdítom az egeret és az alsó-felső sáv megjelenik, mindjárt felerősíti a háttérvilágítást.

alapból nem okoz gondot, viszont sötét képeknél, filmeknél durván besötétedik a kép. és igen, még világos nappal is - szal ott már zavaró.

nem találok semmi beállítást ahol ezt ki lehetne kapcsolni... :(



2020. aug. 28. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a HDR hatás, alapból a 4K filmekben van HDR információ is (általában) ami szándékosan leveszi bizonyos jeleneteknél a fényerőt, hogy valósághűbb legyen az élmény. Ha nincs ilyen, megpróbálja a kép tartalmából kitalálni ezt, ami gyakran nem sikerül túl jól. A HDR teljes kikapcsolásával szüntethető meg ez a jelenség, de ne felejtsd el visszakapcsolni, ha HDR információt tartalmazó filmet nézel.
2020. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Mert nincs jobb szórakozása XD
2020. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én Samsungom nem változtatja a fényerőt. Igaz, már négy éves. A tv távirányítóján (amivel bekapcsolod) a Menűt nyomd le, képbeállításokat ott módosíthatod.
2020. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a típust, de nincs lehetőség a dinamikus kontraszt kikapcsolására? Legalábbis én erre tippelnék.


https://www.youtube.com/watch?v=mOOB1fJ3ZVM

2020. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Dinamikus kontraszt szokott lenni, én is utálom.

Pedig némelyik típusnál külön költségeket fektetnek a gyártók a többzónás háttérszabályzásba.

Bonyolultabb háttérvilágítás, több hibaforrás és még zavaró is.

2020. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A képi üzemmódja se mindegy, ha minden ki van kapcsolva, de ki is kell.Emlékeim szerint, ha minden takarékos marhaság off, akkor a "mozi-film" módban felejti el ezt a hüleséget.Minden másban, mint normál, kiemelt játssza.
2020. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"A tv távirányítóján (amivel bekapcsolod) a Menűt nyomd le, képbeállításokat ott módosíthatod."

hú ez aztán válasz a javából! :DDD

kitűnő és részletes válasz, nem is tudom hogyan nem találtam meg eddig sem a távirányítát - amivel bekapcsolom - sem pedig e menűűűűűt....

mindegy, felponzotalak - mindjárt itt a karácsony.


a többieknek köszi, ment a ződ!

már minden beállítást megnéztem és végigállítgattam mindegyik üzemmódban, de nem jövök rá hol lehet. Film módban is állítgatja.

van egy érzésem, hogy nincs is a felhasználó részére elérhető olyan menűűűűpont ahol erre a dologra befolyást lehetne gyakorolni.

minden képmódnál mások és mások az aktív menűűűűpontok.

gondoltam írok a Samsungnak, de megint úgy járok majd, hogy felhívnak pár hét múlva erős indiai akcentussal és akadozva felolvasnak egy sablon szöveget - mint amit a 3-as írt :D

2020. aug. 29. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt tudod kikapcsolni.

2020. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A contrast enhancerre gondolsz?

nem oldja meg.

smerem ezt a videót, mielőtt megvettem a tv-t, már akkor megnéztem párszor.

2020. aug. 29. 20:43
 10/10 A kérdező kommentje:

megvan a megoldás!

a bemeneteknél át kell állítani PC-re és akkor nem fogja ledimmelni!

nekem ismeretlenen volt

2020. szept. 1. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!