Grafikusok a rajzaikat le szokták fixálni, pl. olcsó megoldás a hajlakk. Azt vettem észre, hogy az irodai gépen színes nyomtatott lapokról a festék idővel lekopik. Ez is fixálható hajlakkal? Vagy az tönkreteszi?

Figyelt kérdés
Konica Minolta bizhub az nem tudom milyen, talán lézernyomtató (300g-os matt karton papírral)

2021. jan. 28. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A hajlakk nem erre való. Művészellátóban vehetsz pasztellre is alkalmazható lakkot.
2021. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Képzőművészeti iskolában végeztem, és tapasztalatból mondom, hogy tökéletesen jó a hajlakk. A művészellátóban kapható termékek is nyilván jók, de nagyon túl vannak árazva. A hajlakk ennek a töredékébe kerül, és pont ugyanolyan jól működik.
2021. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:

Tapasztalatom konkrétan erre nincs, de én kipróbálnám pl. a festékboltban is kapható akril lakkot.

Egy próba nyomaton az egyből látszik hogy milyen lesz, van-e esélye.

Sajnos az időtállóságát az idő dönti el.

2021. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is művésztől tudom, hogy hajlakkot használnak, nem tudom miért ír valaki, valakikről, hogy mit használnak, ha fogalma nincs róla. Ami pedig az akrilt illeti az szerintem túl durva a papírhoz.
2021. jan. 29. 09:46
 5/9 Szirty ***** válasza:
Tehát lényegében azért tetted fel ezt a kérdést amire tudod a választ, hogy ellentmondhass azoknak akik mást javasolnak? :)
2021. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom a választ, de olyannak, akinek az első irreleváns mondatából is kiderül, hogy köze nincs a témához, nem veszem a fáradságot, hogy kipróbáljam az ötletét drága pénzen. Egyébként pedig nem más megoldást kértem, hanem az volt a kérdés, hogy a hajlakk megfelelő-e.
2021. jan. 29. 16:25
 7/9 Szirty ***** válasza:

Értem. Tehát jól sejtettem, csak azt a választ fogadod el amit vársz.

De ahelyett hogy itt feszülsz, szerintem próbáld ki! :)

2021. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es nem értem, mit kötekedsz, te magad írtad, hogy nincs is tapasztalatod, de azért okoskodsz, hogy szerinted mit használjon. Ráadásul előtted írt olyan is, akinek meg van tapasztalata. Nyilván inkább annak fog hinni a kérdező, akinek van. Ez nem arról szól, hogy mit akar hallani és mit nem.
2021. jan. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

Akkor most mi legyen? Kérjek elnézést?

Nem írtam hogy mit használjon. Egy szóval sem!

Olvasd csak el!

Én kötekszek? Nem te? :)


A kérdező meg arra a polcra teszi a válaszomat amelyikre akarja. Semmi probléma ezzel részemről. Épp azért jegyeztem meg hogy nem próbáltam ki.

2021. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!