Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Két kis hangszórót hogyan...

Két kis hangszórót hogyan lehet 1 sztereo jack-re kötni?

Figyelt kérdés
Egy ívelt műanyag dobozban van a kettő, régi autóhangszóró, kicsik. Jack-kel gondoltam a pc-re lehet kötni. Hogyan kell huzalozni? Már működött régen, de leesett a forrasztás..., és nem emlékszem a bekötésre.

2021. jan. 29. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A jack dugóról lejön a vezeték.A végén látsz kettő vezetéket ami szigetelve van.A harmadik szigeteletlenül van,olyan,mint az antenna vezetékben az árnyékolás.Ezt a harmadikat kötöd a két hangszoró negatív oldalára.A másik kettöt megosztva a pozitiv oldalra,az egyiket jobbra a másikat a baloldalira.Így működnie kell sztereóban.Ha a szegények qadját akarod elérni akkor a pozitív oldalakra kötsz egy harmadik hangszorót.Csak a pozitiv oldalakról vedd le a teljesítményt.
2021. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Két kábellel akkor nem lehet? Mert szerelt jack lenne, nem füles maradék. Szükséges a földelést is bekötni?

2021. jan. 29. 18:06
 3/12 anonim ***** válasza:
1 vagyok.Két kábelel is lehet,de csak vékony jőhet szóba.Főldelés?!Na ne má.Ennél semmi főldelésre nincs szükség.
2021. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1 - es vagyok megint.Szóval két vékony kábellel is lehet de azt párban,kettő jobbra kettő balra.Ha rámérsz a jack dugóból kijövö vezetékre akkor egy negatív és 2 pozitivot tudsz mérni.Tehát,a negatív közös,azt a két hangszóró negatív oldalára kötöd a pozitivokat meg a jobb és bal oldalra helyezd.
2021. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocs csak láttem ezt [link]

De azt valójában közösnek hívják?

Akkor 3 vékony kábellel megoldható?

2021. jan. 29. 18:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen,megoldható.A linket nézve ami téged megzavar az az,hogy a negítivot főldelésnek nevezte meg.Ha az szerint csinálod a vezetékelést ahogy leírtam akkor minden rendben lesz.
2021. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 29. 18:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Így kötheted be:

[link]

A felső rajz szerint egy kábellel, a középső szerint két kábellel, az alsó szerint árnyékolás nélküli vezetékekkel. A hangszórók kis impedanciájúak, nem kell feltétlenül árnyékolt vezetékkel bekötni. Ha egy kábellel kötöd be, akkor nem tudod elég távol tenni a hangszórókat, ez nem kedvező a sztereo-hatás eléréséhez, ezért jobb a két kábel, amelyek rögtön a Jack dugó után szétválnak és mennek a bal- és jobboldali hangszórókhoz. Külön árnyékolatlan vezetékekkel ez szintén megoldható.

Igen a közös pontot nevezik földpontnak, testpontnak, sőt régebben nevezték sasszinak (alváznak) is. A hangszórók helyes fázisban való működése érdekében ügyelni kell arra, hogy a testpont csatlakozzon a hangszórók negatívval jelölt pontjára, a bal, illetve jobb csatorna vezetékei pedig a hangszórók pozitívval jelölt pontjára. A Jack dugónak nincs negatív és pozitív pontja, van egy közös (test, föld) pontja és egy bal csatornához, illetve egy jobb csatornához tartozó csatlakozási pontja.

2021. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. jan. 29. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért egy erősítő sem árt, csak ilyen zárójeles megjegyzés.
2021. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!