Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Maximum mekkora felbontású...

Maximum mekkora felbontású zenét visz az 5.0 Bluetooth?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy szeretnék az mp3-nál jobb minőségű zenét letölteni a telefonomra, viszont nem tudom BT fülesen mennyire hallok különbséget, ugye a BT jel valamennyire leegyszerűsíti a jelet. Szóval maximum hány bites zenének van értelme? Esetleg konkrét formulátumokat is ajánlhattok ha valamelyik bevált.
2021. febr. 10. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
8 bites
2021. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Formátum pedig flac, opus, ogg, mp2, wav, wmv
2021. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. febr. 10. 23:50
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Olyan nincs, hogy nyolc bites.

De a második válasza jó

2021. febr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sorry, a bit/sec-re gondoltam
2021. febr. 11. 01:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Ami cikket találtam az alapján a kommunkiációs sebbessége 2 Mbit/s

[link]

2021. febr. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg csak azért mondom, hogy műszaki dolgokat rendbetegyünk. Igazad van, amikor azt mondod, az mp3-as ramaty minősígű zenék kb olyan minőségűek, aminél már a hatvanas években is jobbat hallgattak az emberek.

Okés, pénzt, energiát és még több pénzt is hajlandó vagy arra áldozni, hogy különb élményben legyen részed.

De mondd kérlek, és őszintén: a fenének kell neked beiktatnod ezek után egy vezetéknélküli szakaszt a zenehallgatásba, miért nem fogsz egy drótos fülhallgatót és hallgatod azon a zenéidet?

A kérdés halál komoly? Mit zavar téged az a darab drót, amin alapvetően korlátlanul, torzítatlanul és jó minőségben halad tovább a jel?????????????

Tényleg nem értem.

2021. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A bluetooth hangátvitel esetén a bitsűrűség nem a bluetooth verziótól függ, hanem az alkalmazott kodektől. (SBC, AAC, APTX, APTX HD, LDAC, stb.)

Itt egy cikk, amiben nagyjából le vannak írva.

[link]

További információk "bluetooth audio codecs" keresőszavakra a Google-n.

2021. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És hogy melyik kodek alkalmazhazó, azt a két hardver képessége határozza meg. A telefonnak és a fülhallgatónak is késnek kell lennie rá.

A leggyengébb az sbc, viszont ezt minden eszköz ismeri. Már az aac is előrelépés, de ha vesztesegmentes flac fájlokat játszol le a telefonról, jó lenne egy aptx képes fülhallgató. Ez közel CD minőséget biztosít, hordozható eszközön ez szerintem már elegendő. Ehhez persze a telefonnak is kell tudnia az aptx kodeket.

AZ LDAC maximális bitrátán mégjobb lehet, de ezt is ellenőrizni kell, tudja-e a telefon és csak akkor ilyen képességű fülhallgatót beszerezni.

2021. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!