Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mire jó a külső merevlemez?...

Mire jó a külső merevlemez? Működne így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mini laptopom van.Nincs valami nagy kapacitása.Szeretnék hozzá venni egy külső merevlemezt és egy cd olvasót.Ez a kettő együtt tud működni egymással?Vagy hogyvan ez?Igazából játékok és filmek miatt szeretnék,mert ez a gép meghalna ha rátennék egy pl. sims-et.Segítsen valaki!Milyet,mekkorát kellene vennem?Mit,hogyan kellene csinálnom vele?Működne ez így?
2010. aug. 17. 03:41
 1/5 anonim válasza:
11%

Kedves kérdező!


A külső merevlemez gyakorlatilag ugyanarra való, mint az, ami be van építve. A különbség annyi, hogy a számítógéphez nem ide/ata/sata/sata2 porton kapcsolódik, hanem usb-n. Ugyan úgy működik, mint az usb-s egér. csak bedugod, a gép telepíti a szükséges drivereket, rájön, hogy az egy merevlemez, és aztán használja. Alapvető használatában nincs eltérés. Pl ha totalcommandert használsz, megjelenik egy új meghajtó. Ugyanúgy tudod használni, mint a beépítettet. Hogy mekkorát vegyél, nehéz megmondani, mert csak te tudod, mennyi adatot akarsz rajta tárolni. Az enyém 1,5 TB-os. De egy 100 Gigás is elég lehet. Ha a laptopod nem támogatja az usb 2.0-át,akkor nem javaslom külső merevlemezről a játékot, mert az usb 1.0 elég lassú kommunikációval rendelkezik.


CD-olvasó?????????????????

Úristen, még gyártanak olyat? Gondolom DVD íróra gondoltál. Az olyan laptopokban, amelyekben gyárilag nincs benne, nem csak azért nincs, mert nem fér bele, hanem azért sem, mert a kicsi akksijuk nem tud elég energiát leadni, így egyenetlenül fog működni. Pl az esetek kb 40%-ában azírást biztosan elrontja.


Mivel "minilaptopról" van szó(egyébként ez alatt NetBook-ot értesz?), eleve rossz ötlet játékon gondolkodni, mert a kicsi kijelző elég hamar bosszantó lesz, a sok scrollozás miatt. Én nem tanácsolom egy ilyen eszköz bővítését, csak a pénzt viszi, és nem azt az eredményt fogod elérni, amit szeretnél. De ettől függetlenül fizikailag működne az elképzelésed.

2010. aug. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előszöris a külső wincsivel kapcsolatban mielőtt vennél egyet, kérj kölcsön valakitől és próbáld ki. Ha beválik filmnézésre, akkor hajrá, vegyél egyet magadnak.


A CD sem probléma, még akkor sem ha együtt megy a kettő.

Nekem is netbookom van, igaz hogy 160 giga van benne, de egy cd/dvd írót én is beszereztem. Az ebay-on vettem, és az átalakító kb 1700 forint volt a tápegységgel együtt. Nélkülözhetetlen az olyan progikhoz ami csak lemezen van meg. Nem is beszélve a lemez írásról.


[link]


Szóval ne rettentsen el mások véleménye, meg lehet oldani amit szeretnél, és jól fog működni.


A netbookok mindenképp usb 2.0-val vannak ellátva, ez nem akadály. Ja, a cd/dvd csak hálózatról fog menni, azzal számolj.

2010. aug. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

hi


Előző hozzászólónak:

Nem megijeszteni akartam, ha elolvasod az utolsó mondtaom, én is azt írtam, hogy fizikailag működni fog. De ha belegondolsz, hogy a gép nem rendelkezik annyi erőforrással, hogy egy mezei sims (és nyilván nem a 3-ra gondolt) sem fut rajta, akkor az a gép igen öregnek mondható. A sims 2 kb 2 giga lehet, ha ez gondot okoz, akkor cirka 20 gigás vinyója lehet. (és hol volt még akkor usb2.0)Azt meg már régen nem árulnak. Szóval szerintem pénzkidobás, amit csinálni akar, de ez csak vélemény. Továbbra is fenntartom, fizikailag működne az elképzelése, de gyakorlati haszna nem sok lenne.

2010. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdező mondókája alapján netbookja van, az pedig nemigen lehet régi.
2010. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sims3-ról van szó,és csak azt szeretném valahogy beolvastatni meg néhány dvd-t,Acer aspire one-gépem van.raktam föl rá már simset,méghozzá elég őskori módon,1 gigánként raktam át a fájlokat,futott a játék,de hát igen csak lassan és problémásan.felbontással nincs bajom,csak tudjak rajta játszani meg filmet kiírni.amúgy köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 17. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!